Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

31 marca i 1 kwietnia w Jabłonce odbyła się Gimnazjada Ośrodka Sportowego Rabka-Zdrój w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców zorganizowana przez Powiatowe Centrum Kultury. Do rozgrywek na szczeblu powiatowym awansowały drużyny, które zajęły 1 i 2 miejsca.

Wśród dziewcząt najlepsze okazały się gimnazjalistki ze Skawy, które w finale pokonały swoje rówieśniczki z Podwilka. Dominika Stolarczyk ze zwycięskiej drużyny została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.

Spośród czterech zespołów rywalizujących w kategorii chłopców aż trzy drużyny zgromadziły taką samą ilość 4 pkt i o kolejności zadecydował bilans bramkowy. Najwyżej sklasyfikowana została drużyna Gimnazjum ze Spytkowic przed zawodnikami z Jabłonki, w których szeregach grał najlepszy zawodnik turnieju – Dariusz Paniak. Obie drużyny uzyskały awans do zawodów powiatowych.