„Podhale Tour” o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec

Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Wyścigiem o Pucha Wójta Gminy Czarny Dunajec zainaugurowana została kolejna edycja popularnego Podhale – Tour, w którym udział wzięło 127 kolarzy. Zmierzyli się na 2 trasach – krótszej 33 kilometrowej i dłużej 53 kilometrowej prowadzącej drogami gminy Czarny Dunajec i Poronin przez Czarny Dunajec, Ciche, Ratułów, Czerwienne, Bustryk, Ząb, Nowe Bystre, Ratułów, Ciche.

Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec zdobył 26 – letni Adam Wójcik reprezentujący UKS Podwilk. 53 kilometrową trasę pokonał w czasie 1:17:36. O 4 sekundy wyprzedził Piotra Tomanę z WLKS Krakus BBC Czaja. Na 3 miejscu z czasem 01:18:37 uplasował się Łukasz Kunc reprezentujący Thule – JMP.

Wśród kobiet, które zmierzyły się na 33 – kilometrowej trasie najlepsza była Justyna Kogut reprezentująca Pentel (00:56:49). Wyprzedziła Magdalenę Horabik z TKKF Uklejna Myślenice (01:01:54) i Monikę Góźdź z TKN Tatra Team (01:02:13).

„Puchar Wójta” Gminy Czarny Dunajec wręczył zwycięzcy Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz.

Wyścig kolarski „Podhale Tour” składa się z czterech odrębnych etapów. Rozpoczął się wyścigiem ze startu wspólnego 22 maja we Wróblówce – gmina Czarny Dunajec. 3 lipca kolarze zawitają do Rabki – Zdroju. Trzeci etap odbędzie się 24 lipca w Rabie Wyżnej, a finał wyznaczony został na dzień 28 sierpnia w Spytkowicach.