9 czerwca 2015
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3

Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie zajęły 2 miejsce na Wojewódzkich Igrzyskach w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców w Wieliczce. Zabrakło nam szczęścia – mówi Daniel Siwor opiekun drużyny z Sieniawy - W trakcie naszego startu rozszalała się burza i pogorszyła warunki konkursu skoku w dal i biegu na 600 metrów. W tym czasie rywalki zakończyły swój start, co być może pomogło im w zwycięstwie. Drugie miejsce w województwie to wspaniały sukces, pozwalający na start w mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 11-13 czerwca w Olecku woj. warmińsko – mazurskie. Dziewczyny Sieniawy zdobyły 1328 punktów. Niewiele mniej bo aż 1234 zdobyły uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Nowego Targu co dało im 3 miejsce na podium. Do zawodów Wojewódzkich awansowała również drużyna chłopców z nowotarskiej 5 niestety do podium zabrakło jednak punktów i zajęli 4 miejsce

Reprezentantki Sieniawy Indywidualnie uzyskały bardzo dobre wyniki: Izabela Skupień – 45,5 metrów w rzucie piłką palantową i w skoku w dal – 4,4 m, Kornelia Wójciak – w biegu na 600m -1.56,03 i 4,3 m w skoku w dal, Maria Chowaniec – w biegu na 600m -1.58,41. Izabela Skupień uzyskała łączny wynik -311pkt. Oprócz wyżej wymienionych startowały Anna Antolak, Weronika Bachula, Alina Węglarczyk.

W reprezentacji Szkoły podstawowej nr 5 wystartowali - Agnieszka Filipiec, Ania Osmala, Aneta Leśnicka, Zuza Bryniarska, Martyna Petryla i Matylda Grojec oraz Patryk Głowacki, Kuba Trzciński, Kacper Bryniarski, Pascal Zgierski Kacper Szewczyk i Michał Janusz ich opiekunem była Elżbieta Pohrebny

Tekst i zdjęcia: sportowepodhale.pl (red. Stefan Leśniowski)