Cztery medale dla Lekkoatletyków z Goszczyńskiego | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Cztery medale dla Lekkoatletyków z Goszczyńskiego

28 października 2019
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Bardzo dobrze, w gronie rówieśników (urodzonych w  2002-2005 roku), zaprezentowali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Zdobyli cztery medale, w tym jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe w Małopolskiej Licealiadzie.

Łukasz Domalik – 6.16 i złoto w skoku w dal! – Mistrz Małopolskiej Licealiady

Tytuł wicemistrzyni zdobyła Natalia Bąk w rzucie oszczepem 500 G, uzyskała 25,04 m (ŻR).

Brązowy medal wywalczył Maciej Wojtarowicz w rzucie oszczepem 700 G - 36,13 m.

Trzecie miejsce zajęła również sztafeta chłopców 4x100 metrów (46.96), wystąpili w składzie: Łukasz Domalik, Szymon Lipkowski, Maciej Wojtarowicz i Bartłomiej Majerczak.

Mistrzostwa województwa przeprowadzono w Tarnowie, gdzie stadion dysponuje ośmioma torami pokrytymi poliuretanową nawierzchnią, naturalną trawą na boisku oraz wszystkimi urządzeniami lekkoatletycznymi zlokalizowanymi na płycie obiektu. W Tarnowie, tak jak w całej usportowionej Polsce, zaplecze mieści się poza sferą aktywności fizycznej, a stanowisko spikera usadowione jest w koronie stadionu. Otoczenie pozwala więc sportowcom wejść na jeszcze wyższy poziom.

Miejsca i wyniki pozostałych reprezentantów I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu: 100 m – 7. Bartłomiej Majerczak, 200 m – 10. Oliwia Polak, 4. Szymon Lipkowski, 6. Bartłomiej Majerczak, 800 m – 9. Martyna Hryc, 11. Emilia Biernat, skok w dal – 7. Alicja Zębala, 12. Maja Bobrowska.

Tekst i fot.: I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu