Ogólnopolskie Zawody Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku" | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Ogólnopolskie Zawody Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku"

17 września 2018

Zakończył się XXV finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku".  I miejsce zajęli policjanci reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w  Krakowie. Finał został objęty patronatem  honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia odzyskania niepodległości. 

W dniach 12-14 września 2018 roku w Szkole Policji w Słupsku odbył się XXV finał Ogólnopolskich Zawodów  Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku". Główną nagrodą trzydniowych zmagań jest Puchar Przechodni Prezydenta Rzeczypospolitej.

XXV finał kontynuuje rozpoczęty kilka lat temu nowy etap w rywalizacji służb prewencyjnych - skupia się na konkurencjach, które jeszcze efektywniej eksponują najbardziej pożądane cechy policjanta prewencji. Trzy dni zmagań były prawdziwym testem  dla uczestników, którzy mieli do pokonania łącznie 6 konkurencji.

 W pierwszym dniu odbyły się cztery konkurencje:

Konkurencja nr 1 - "Bieg pościgowy z elementami właściwymi dla specyfiki służby patrolowej"

Konkurencja nr 2 - "Strzelanie sytuacyjne"

Konkurencja nr 3 - "Stosowanie technik obezwładniania osób"

Konkurencja nr 4 - "Udzielanie pierwszej pomocy"

W drugim dniu turnieju rozgrywana była tylko jedna konkurencja - interwencje policyjne. Ze względu na charakter podejmowanych przez każdy patrol działań organizatorzy postanowili przeznaczyć na tę konkurencję cały dzień turniejowy.

Trzeci dzień  turnieju  przeznaczony był na test wiedzy zawodowej, oficjalne zakończenie zawodów oraz wręczenie nagród zwycięzcom.

Reprezentanci KWP w Krakowie:

  • sierż. Jerzy Monterian, sierż. Patryk Adamowski – KPP Nowy Targ
  • sierż. sztab. Damian Florek, st.sierż. Sebastian Michalski – KPP Gorlice

Trzydniowe zmagania, policjanci z Małopolski zakończyli osiągnięciem najwyższego od 8 lat wyniku:

- w klasyfikacji drużynowej, patrole z KPP w Nowym Targu i KPP w Gorlicach zajęły I miejsce

- w klasyfikacji generalnej patrol z KPP w Nowym Targu zajął II miejsce, a patrol z KPP w Gorlicach III miejsce

Zwycięstwo w turnieju zawdzięczają swojemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy.

sierż. Patryk Adamowski (od dwóch lat) i sierż. Jerzy Monterian (od trzech lat) na co dzień pracują w Referacie Patrolowo-Interwencyjnym w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu. Obaj są członkami Nieetatowej Grupy do Działań Poszukiwawczych działającej przy Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu. Pomimo młodego stażu służby na swoim koncie mają już wiele sukcesów. Są bardzo dobrymi, zaangażowanymi oraz pełnymi pasji policjantami.

sierż. Patryk Adamowski jest miłośnikiem biegów górskich, na koncie ma kilka zwycięstw w ultramaratonach górskich. Na co dzień trenuje crossfit. W Policji prowadzi również zajęcia z wyszkolenia strzeleckiego, a swoją pasję do broni realizuje także po służbie.

sierż. Jerzy Monterian jest absolwentem AWF, instruktorem narciarstwa oraz instruktorem taktyki i technik interwencji. W Policji prowadzi również zajęcia i egzaminy sprawności fizycznej. Na co dzień miłośnik kajakarstwa, raftingu i sporów zimowych. Trenuje także sporty siłowe i sztuki walki.