Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 13 czerwca br. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 13 czerwca br.

13 czerwca 2018
Zdjęcie 1

21-latek z promilami i marihuaną.

11 czerwca br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem w trakcie patrolu w miejscowości Grywałd zauważyli kierującego quadem, który nie korzystał w trakcie jazdy z hełmu ochronnego, a pojazd nie miał tablicy rejestracyjnej oraz  wymaganego oświetlenia.  W trakcie kontroli kierujący 21-letni mieszkaniec Hałuszowej zaczął  się nerwowo i podejrzanie zachowywać. Bardzo szybko wyjaśnił się powód zachowania mężczyzny. Po badaniu okazało się, że ma ponad pół promila alkoholu w organizmie, a w kieszeni policjanci znaleźli ponad 2.5  grama marihuany. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Krościenku nad Dunajcem.

21-latek odpowie teraz za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości oraz posiadanie środków odurzających wbrew przepisom Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Mylne jest przekonanie wśród młodzieży i osób dorosłych, że w Polsce dozwolone jest posiadanie środków odurzających na własny użytek. Przypadek mniejszej wagi zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.