Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 14 marca br. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 14 marca br.

14 marca 2018
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Wyprzedzał w miejscu niedozwolonym, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, bez zezwolenia miał dwie sztuki broni oraz amunicję różnego rodzaju.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Jabłonce po pościgu zatrzymali 51-letniego kierującego volkswagenem.  Jak się okazało, mężczyzna  nie posiadał uprawnień do kierowania  pojazdami, posiadał natomiast bez wymaganego zezwolenia dwie sztuki broni palnej długiej i dużą ilość amunicji. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

9 marca br. około godziny 13.00  policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce patrolując ulicę Magurską w Jabłonce zauważyli, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Passat wykonał manewr wyprzedzania pomimo, że w tym miejscu jest ustawiony znak B-25 „zakaz wyprzedzania”. W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze wydali sygnał do zatrzymania pojazdu. Kierujący nie zareagował na sygnały wydawane przez mundurowych, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast rozpoczęli pościg za uciekinierem ulicami Jabłonki. Szybko jednak wyprowadził się w pole, kiedy zjechał z drogi asfaltowej na drogę polną, a następnie na łąkę i nie miał już możliwości do kontynuowania jazdy. Kierującym okazał się 51–letni mieszkaniec Jabłonki. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna  nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.  To jednak nie był jedyny powód, dla którego  uciekał przed policją. Na tylnej kanapie w samochodzie funkcjonariusze ujawnili broń myśliwską długą z lunetą, a w kieszeni bluzy znaleźli magazynek z amunicją. W toku dalszych czynności prowadzonych przez policjantów okazało się, że 51-latek posiadał bez zezwolenia dwie sztuki broni palnej długiej oraz 1068 sztuk amunicji różnego rodzaju. Mężczyzna został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Po przedstawieniu zarzutów wobec zatrzymanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego na drodze publicznej, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami (art. 180a kk) oraz za posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia ( art.263&2 kk) grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

Śmiertelny wypadek w Rdzawce. Na miejscu zginął 25-letni mieszkaniec Rabki-Zdroju.

Kolejny śmiertelny wypadek w marcu z udziałem młodego mężczyzny miał miejsce dzisiaj rano w miejscowości Rdzawka. Kierujący peugeotem wykonując manewr wyprzedzania zderzył się z prawidłowo jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym marki Man. W wyniku zderzenia i poniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 25-letni mieszkaniec Rabki-Zdroju.

Do zdarzenia doszło 14 marca br. nad ranem około godziny 4.30 na drodze krajowej 47 w miejscowości Rdzawka. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wynika, że 25-letni kierujący samochodem osobowym marki Peugeot, jadąc w kierunku miejscowości Chabówka w trakcie wyprzedzania dwóch pojazdów, zderzył się z prawidłowo jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym marki MAN. Niestety w wyniku zderzenia i poniesionych obrażeń kierujący samochodem osobowym poniósł śmierć na miejscu. Pozostałym osobom uczestniczącym w zdarzeniu nic się nie stało. Uszkodzeniom uległy samochody marki: Peugeot, MAN oraz Audi - jeden z wyprzedzanych pojazdów, którego kierujący widząc tą niebezpieczną sytuację skręcił w prawo i zjechał z drogi. Droga krajowa na tym odcinku, była całkowicie zablokowana przez kilka godzin. Ruch został przywrócony przed godziną 9:00.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, a nadzór nad czynnościami sprawował obecny na miejscu prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi nowotarska Policja.