Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 16 marca br. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 16 marca br.

16 marca 2018
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2

Rabka-Zdrój. Potrącenie na przejściu dla pieszych.

Policja ustala okoliczności wypadku drogowego, gdzie na oznakowanym przejściu dla pieszych został potrącony 68-letni mężczyzna.

Do zdarzenia doszło wczoraj tj. 15 marca po godzinie 18:00 w  Rabce-Zdroju na ulicy Piłsudskiego.  Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 50-letni mieszkaniec Rabki-Zdroju jadąc samochodem marki Volkswagen, potrącił 68-letniego  mieszkańca  tej samej miejscowości, który przechodził przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. W wyniku zdarzenia pieszy doznał ciężkich obrażeń ciała, w postaci  złamania kończyny dolnej lewej. Na miejscu zdarzenia czynności wykonywali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Postepowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Rabce-Zdroju.

Policja przypomina, że zarówno pieszy i kierujący powinien poruszać się zgodnie z  przepisami zawartymi w Kodeksie Drogowym:

Art. 13.

1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem.

Art. 14. Zabrania się:

1) wchodzenia na jezdnię:

a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,

b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;

2) przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;

3) zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko;

4) przebiegania przez jezdnię;

5) chodzenia po torowisku;

6) wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto;

7) przechodzenia przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują.

Art. 26. 

1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.  

 

Rabka-Zdrój. Policjanci zatrzymali 30-latkę, która w plecaku miała blisko 110 gram marihuany.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zatrzymali 30-letnią mieszkankę Rabki-Zdroju, która w plecaku miała blisko 110 gram marihuany. Podejrzana odpowie za posiadanie środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W dniu 13 marca w Rabce-Zdroju rabczańscy policjanci zauważyli kobietę, która na ich widok zaczęła się nerwowo zachowywać, czym wzbudziła zainteresowanie funkcjonariuszy. Policjanci podjęli wobec niej czynności służbowe. Intuicja nie zawiodła mundurowych, gdyż  w trakcie legitymowania znaleźli w plecaku, który miała przy sobie zapakowany w foliowym worku susz marihuany. Po zważeniu okazało się, że kobieta posiadała blisko 110 gram marihuany.

30-latka została zatrzymana, przedstawiono jej zarzut z  art. 62 ust.1  Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podejrzana przyznała się do zarzucanego  jej czynu.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.