Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 22 maja br. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 22 maja br.

22 maja 2018
Zdjęcie 1

Zatrzymano trzech mężczyzn, którzy grozili policjantom i naruszyli ich nietykalność cielesną.

W piątek tj.  18 maja br. około północy policjanci otrzymali zgłoszenie o zakłócaniu ciszy nocnej przed jednym z lokali w miejscowości Rabka-Zdrój. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze zastali awanturującą się grupę nietrzeźwych  osób.  Na widok policjantów zgromadzeni  zaczęli  się wobec nich zachowywać arogancko i agresywnie. 

W szczególności trzech z nich  (25, 32 i 33-latek) znieważyło  interweniujących policjantów oraz kierowało  pod ich adresem groźby  pozbawienia życia i uszkodzenia ciała próbując zmusić ich  do odstąpienia od czynności służbowych.

Cała trójka została zatrzymana i pozostałą część nocy spędziła  w nowotarskiej komendzie, a po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów. 25-latek i 32-latek mieszkańcy powiatu myślenickiego oraz 33-latek z  Krakowa odpowiedzą za  znieważenie funkcjonariusza publicznego oraz za wpływanie groźbą bezprawną pozbawienia życia i uszkodzenia ciała,  zmuszając interweniujących funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności  służbowych za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 33-latek odpowie za uszkodzenie radiowozu w trakcie przejazdu do jednostki policji.

 

Kolejne przypadki godnej do naśladowania postawy obywatelskiej.

Ponownie godną do naśladowania postawą i zdecydowaną reakcją wykazali się  obywatele, którzy udaremnili dalszą jazdę kolejnym dwóm nietrzeźwym kierującym.

Obydwa przypadki miały miejsce wczoraj tj. 21 maja br. w miejscowości Dursztyn i Nowy Targ. Około godziny 14:00 w Dursztynie dwóch obywateli zauważyło mężczyznę, który chwiejnym krokiem wysiadł z samochodu osobowego marki Peugeot, natychmiast wezwali na miejsce policję, a kiedy ponownie wsiadł na miejsce kierowcy uniemożliwili mu dalszą jazdę. Po przyjeździe funkcjonariuszy okazało się, że kierujący to 47-letni mieszkaniec Nowego Targu i miał 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i teraz odpowie za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości.

Kolejna sytuacja miała miejsce około godziny 18:00 w Nowym Targu. Zgłaszający zauważyli samochód osobowy marki Renault, który wyjechał z jednego z osiedli, a następnie poruszał się środkiem drogi i kiedy zjechał na zatokę przystanku autobusowego mężczyźni uniemożliwili mu dalszą jazdę i powiadomili policję. Kierującym okazał się 60-letni mieszkaniec Nowego Targu i miał 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie  pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości grozi  im teraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.