Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 30 grudnia br. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 30 grudnia br.

30 grudnia 2016
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Potrącenie w Chabówce.

W dniu 29 grudnia 2016 roku o godzinie 17:30 w Chabówce na drodze 958 doszło do wypadku drogowego, gdzie kierujący samochodem marki Fiat Seicento mieszkaniec Skawy, jadąc w kierunku Raby Wyżnej potrącił na oznaczonym znakami drogowymi przejściu dla pieszych mieszkankę Chabówki. W wyniku wypadku piesza doznała obrażeń wielonarządowych i w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala.


Zaginiony 79 latek odnaleziony cały i zdrowy.

Rabczańscy policjanci w dniu 29 grudnia 2016 roku o godzinie 18:50 otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 79-letniego mieszkańca Prudnika, który przebywał u swojej rodziny w Rabce-Zdroju. Jak się okazało zaginiony wyszedł z domu około godziny 10:30 i gdy po kilku godzinach nie wracał rodzina rozpoczęła poszukiwania na własną rękę. Nie mając już pomysłu gdzie mógł udać się zaginiony 79-latek rodzina postanowiła zgłosić zaginięcie na policji. Po otrzymaniu zgłoszenia od razu policjanci rozpoczęli poszukiwania zaginionego. Poinformowani również zostali policjanci z pierwszej w Polsce Nieetatowej Grupy do działań poszukiwawczych, Ratownicy z Grupy Podhalańskiej GOPR oraz strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Rabce-Zdroju i OSP z Ponic, Rdzawki i Chabówki. Rozdysponowane służby od razu rozpoczęły poszukiwania 79-latka. Zaginionego całego i zdrowego udało odnaleźć się dopiero przed godziną 4 rano jak szedł drogą w miejscowości Skomielna Biała w stronę Rabki-Zdrój. Jak ustalono w rozmowie z mieszkańcem Prudnika postanowił się przejść po okolicy. Poszukiwania utrudniał siarczysty mróz, który w każdej chwili mógł doprowadzić do wychłodzenia organizmu i śmierci zaginionego.

W działaniach poszukiwawczych brało udział ponad 60 osób.


4 zatrzymanych po wczorajszych meczach Pucharu Polski w hokeju na lodzie.

W dniu wczorajszym tj. 29 grudnia 2016 roku nowotarska policja zatrzymała 4 osoby z powiatu nowotarskiego za zakłócanie ładu i porządku publicznego w związku z imprezą masową, która odbywała się na hali lodowej w Nowym Targu. Osoby te zostały zatrzymane i osadzone w policyjnym areszcie celem doprowadzenia do Sądu Rejonowego w Nowym Targu. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczający mecze ukarali 5 osób mandatami karnymi na łączna kwotę 1700 złotych.Linia produkcyjna zlikwidowana.

Nowotarscy policjanci zatrzymali 25-latka, który w Waksmundzie produkował narkotyki.

Do zdarzenia doszło w dniu 28 grudnia 2016 po godzinie 18 w Waksmundzie. Policjanci z Nowego Targu dokonali zatrzymania 25-letniego mężczyzny mieszkańca Nowego Targu, który w wynajmowanym domu prowadził uprawę konopi indyjskich. W trakcie prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli 28 krzewów konopi indyjskich w fazie wzrostu 1,5 m każdy, 1,5 kg suszu roślinnego marihuany, 294 g substancji psychotropowej tzw. "kryształu", 65 g haszyszu oraz 17 g amfetaminy. Na miejscu ponadto zabezpieczono gotówkę w kwocie 16 000 złotych, 235 Euro oraz 20 Funtów oraz 2 wagi elektroniczne, 3 szt. telefonów komórkowych, notes z zapiskami, znaczne ilości worków strunowych różnych rozmiarów i sprzęt służący do uprawy konopi indyjskich.

W związku z powyższym 25-latka zatrzymano w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu.


Pierwsza ofiara zabawy z fajerwerkami.

W dniu 30 grudnia 2016 roku po godzinie 1 w nocy nowotarscy policjanci zostali powiadomieni przez lekarza dyżurującego na izbie przyjęć szpitala w Nowym Targu, że został przywieziony 14-latek, który ma poparzoną twarz. Po przyjeździe do szpitala i w rozmowie z lekarzem okazało się, że 14-letni mieszkaniec Lipnicy Wielkiej w trakcie trwającej imprezy wspólnie z jej uczestnikami wyszedł na zewnątrz i nie zachowując należytych środków ostrożności przy jej odpalaniu został przez nią raniony w twarz. Oparzenia twarzy i oczu były na tyle poważne, że 14-latek ma zostać przewieziony do Krakowa na specjalistyczne badania.

Nowotarska Policja apeluje do rodziców o nadzór nad dziećmi oraz zwrócenie szczególnej uwagi na to jak i czym one się bawią, jak również do wszystkich sprzedawców o nie sprzedawanie petard dzieciom i młodzieży do lat 18. Policja apeluje także do osób dorosłych o szczególną rozwagę i ostrożność podczas używania fajerwerków. Należy kupować fajerwerki tylko wiadomego pochodzenia, każde opakowanie powinno być zaopatrzone w napisy w języku polskim i zawierać: nazwę producenta lub importera, instrukcje obsługi, znak dopuszczenia do użytku. Sprzedaż nieprawidłowo oznaczonych lub bez oznakowania stanowi wykroczenie zagrożone karą ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych.