Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 30 maja br. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 30 maja br.

30 maja 2018
Zdjęcie 1

Czujny dzielnicowy zatrzymał nietrzeźwego kierującego.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem zatrzymał nietrzeźwego kierującego samoochodem marki Fiat Brava. Mężczyzna miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, 29 maja br. około godz. 10:00 w Szczawnicy, podczas patrolu dzielnicowy zauważył samochód osobowy marki Fiat Brava, którego kierujący na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. Mężczyzna jechał całą szerokością drogi co mogło wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Kierującym okazał się 56-letni mieszkaniec Szczawnicy. Przypuszczenia dzielnicowego potwierdziły się podczas badania alkomatem, mężczyzna miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. 56-latek stracił prawo jazdy i teraz grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Pomimo prowadzonych różnego rodzaju kampanii i działań edukacyjnych nadal są osoby, które decydują się na prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

Traktor przygniótł mężczyznę podczas prac polowych.

Do wypadku doszło w poniedziałek, tj. 28 maja br. w południe w miejscowości Kacwin. W trakcie koszenia trawy na wzniesieniu ciągnik rolniczy marki Ursus przewrócił się i przygniótł 58-letniego mężczyznę. W wyniku zdarzenia doznał ciężkich obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Poszkodowany był trzeźwy. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni prowadzone przez Posterunek Policji w Łapszach Niżnych postępowanie.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności w trakcie prac polowych. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do nieszczęścia co może  kosztować utratę zdrowia, a czasem nawet życia. Ogromny wpływ na bezpieczeństwo ma również stan trzeźwości. Pamiętajmy również o bezpieczeństwie najmłodszych oraz o tym, że  pojazdy i maszyny rolnicze  mogą stwarzać dla dzieci  bardzo duże zagrożenie.

Nowotarscy policjanci zatrzymali włamywacza.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zatrzymali 29-letniego włamywacza. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem,  za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do włamania doszło w poniedziałek  tj. 28 maja br. w południe w Ostrowsku.  Złodziej  włamał się do budynku gospodarczego na jednej z posesji, skąd ukradł kosę spalinową, piłę spalinową, siekierę, silnik elektryczny i taczki. Policjanci szybko ustalili sprawcę kradzieży i już po kilku godzinach został zatrzymany  na jednej z ulic w Ostrowsku.  Włamywaczem okazał się  29-letni mieszkaniec Wadowic, a wartość skradzionych rzeczy to  pięć tysięcy złotych. Część łupów została odzyskana – policjanci odnaleźli skradzione przedmioty w jednym z lombardów na terenie Nowego Targu.

Następnego dnia podejrzany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.