Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 4 stycznia br. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 4 stycznia br.

4 stycznia 2017
Zdjęcie 1

Nietrzeźwy kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów trafił w ręce policjanta po służbie.

Policjant z Krościenka przejeżdżał przez Sądecczyznę gdy zaniepokoił go sposób prowadzenia jednego z pojazdów. Przypuszczał, że kierowca może być pijany i przeczucie go nie zawiodło. Dodatkowo kierujący nie miał prawa prowadzić samochodu aż do roku 2019.

Policjant był na terenie gminy Łącko, gdy przed godziną 23:00 zaniepokoił go sposób prowadzenia Daewoo, a dokładnie zjeżdżanie z toru jazdy na pobocze i przekraczanie osi jezdni. Policjant zatrzymał ten samochód i gdy wyczuł od kierującego woń alkoholu, skontaktował się dyżurnym komisariatu w Starym Sączu. Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy i jak się okazało miał on ponad 1,5 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna nie miał przy sobie prawa jazdy, zapewne dlatego, że do roku 2019 ma sądownie orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Sąd może orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat. Jeżeli sprawca dopuścił się tego czynu np. w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w związku ze skazaniem za przestępstwo podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.