Złodzieje zatrzymani | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Złodzieje zatrzymani

17 września 2018

Czujność nowotarskich policjantów doprowadziła do zatrzymania złodziei ubrań, które ukradli z jednego ze sklepów sportowych.

W piątek po południu, policjanci  z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu nowotarskiej komendy pełniąc służbę, zauważyli przed jednym ze sklepów sportowych nerwowo  zachowujących  się trzech mężczyzn. Wygląd dwóch z nich, odpowiadał wizerunkowi  sprawców kradzieży ubrań w czerwcu br. w sklepie sportowym, przed którym się znajdowali.

Ponieważ mężczyźni zaczęli wsiadać do samochodu, chcąc odjechać z parkingu, funkcjonariusze czym prędzej postanowili sprawdzić swoje podejrzenia. Jak się okazało intuicja ich nie myliła. Mężczyźni w kieszeniach swoich ubrań  mieli przedmioty, mogące służyć do kradzieży.  Policjanci znaleźli m in. magnesy  i kleszcze do rozmagnesowania i odpięcia klipsów zabezpieczających odzież, a w bagażniku kilka markowych kurtek, które jak się okazało zostały wcześniej skradzione w tym  sklepie. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziło nagranie z monitoringu sklepowego. 34, 50 i 53 latek pochodzący z województwa mazowieckiego zostali zatrzymani w nowotarskiej komendzie. Ustalono jednak, że w kradzieży brał udział jeszcze jeden mężczyzna.

24-latek również pochodzący z województwa mazowieckiego został zatrzymany po kilku godzinach, bo jak się okazało, po kradzieży ubrań poszedł jeszcze do perfumerii, gdzie zabrał perfumy  o wartości 189 złotych.

Łączna suma strat ukradzionych pięciu kurtek  wynosiła blisko 1770 złotych. Następnego dnia cała czwórka usłyszała zarzuty kradzieży za co grozi kara do  5 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo 53 i 34-latek odpowiedzą za kradzież kurtek w czerwcu br. o wartości blisko 800 złotych w tym samym sklepie sportowym.