IV edycja Konkursu Wiedzy o Regionie – Podhale, Spisz, Orawa | Komunikaty | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

IV edycja Konkursu Wiedzy o Regionie – Podhale, Spisz, Orawa

7 marca 2017
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2

26 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu, odbędzie IV edycja Konkursu wiedzy o regionie – Podhale, Spisz, Orawa, temat przewodni: „Kuchnia regionalna”. W konkursie rywalizować będą zespoły z 9 szkół ponadgimnazjalnych z regionu.

Popularyzowanie kultury regionalnej, rozwijanie zainteresowań regionem, jego historią i tradycją, rozwijanie umiejętności kulinarnych oraz kształtowanie poczucia własnej tożsamości, to najważniejsze cele konkursu. Ponadto udział w konkursie umożliwia integrację społeczności regionów Podhale, Spisz i Orawa a także stwarza możliwości wymiany doświadczeń oraz współzawodnictwa miedzy uczniami różnych szkół.

W jury konkursu zasiądą przedstawiciele branży: regionaliści, organizatorzy imprez kulturalnych, licencjonowani przewodnicy, pracownicy branży turystycznej i hotelarskiej.

Konkurs regionalny: Podhale, Spisz, Orawa, to nie tylko atrakcyjne nagrody, ale przede wszystkim ludzie, którzy swym doświadczeniem i mądrością wspierają Konkurs.

Sponsorami atrakcyjnych nagród dla uczestników konkursu, są m.in. Restauracja „ Po Zbóju” oraz Restauracja „Zapiecek” w Zakopanem czy Park Rozrywki „Spiska Kraina” oraz Restauracja „Zadyma” w Niedzicy. Ponadto nagrodami rzeczowymi i pozycjami książkowymi, konkurs wspierają: Urząd Gminy w Jabłonce, Urząd Gminy w Łapszach Niżnych, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber.


Więcej informacji, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajduję się poniżej: