Nie daj się oszukać "na policjanta"! | Komunikaty | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Nie daj się oszukać "na policjanta"!

28 marca 2018
Zdjęcie 1

Nowotarska policja otrzymała  kilka zgłoszeń od mieszkanek Nowego Targu o usiłowaniu i oszustwie „na policjanta”. Legenda za każdym razem jest bardzo podobna. Na numer stacjonarny dzwoni mężczyzna podając się za policjanta informując, że wnuczek, zięć albo inny członek rodziny miał lub spowodował wypadek i znajduje się na komisariacie. Żeby wyjść z komisariatu i uniknąć konsekwencji prawnych potrzebne są pieniądze, które należy przekazać policjantowi, który przyjedzie do domu.  Następnie przyjeżdżają do miejsca zamieszkania fałszywi policjanci i odbierają pieniądze, po czym kontakt się urywa. Dwie osoby nie dały się oszukać, jedna niestety straciła 2,5 tys. złotych.

Policja przypomina!!!

Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem!

Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust!

Nigdy w takich sytuacjach nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie przekazuj nikomu swoich danych, numerów PIN i haseł!

Po takiej rozmowie natychmiast zadzwoń do kogoś bliskiego na znany Ci numer i opowiedz i tym zdarzeniu i poinformuj policję!!!