Początkujący dziennikarze na warsztatach w Podhalańskiej Uczelni | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Początkujący dziennikarze na warsztatach w Podhalańskiej Uczelni

3 lutego 2020
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

W ostatni czwartek stycznia, początkujący dziennikarze pogłębiali swoją wiedzę i rozwijali warsztat w budynku Tatry Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Pierwsze z cyklu czterech spotkań dotyczyło redagowania tekstów medialnych.

Uczestnicy inauguracyjnej odsłony wydarzenia pn. „Rozwiąż język! Czyli jak pisać teksty medialne” mieli okazję poznać sposób użycia języka w wypowiedziach dziennikarskich, budowę i konsytuację tekstów, strukturę informacyjną oraz jej zróżnicowanie ze względu na typ kanału. Spotkanie poprowadził dr Krzysztof Waśkowski, zastępca dyrektora Instytutu Nauk Humanistyczno-Społecznych i Turystyki ds. studenckich i kształcenia. O oprawę fotograficzną oraz współorganizację wydarzenia zadbał Dział Promocji i Współpracy (Anna Gródek).

Przed organizatorami kolejna część Warsztatów dziennikarskich – spotkanie pn. „Bądź na fali! Warsztaty radiowe w profesjonalnym studiu”. W programie: podstawy emisji głosu, praca z mikrofonem i dyktafonem, nagrywanie audycji oraz montaż materiału audio.

Tekst:  Anna Gródek, Dział Promocji i Współpracy PPUZ
Zdjęcia: Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu