Raport Komendy Policji w Nowym Targu z dn.14 - 18.03.2014r. | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Policji w Nowym Targu z dn.14 - 18.03.2014r.

20 marca 2014
Zdjęcie 1
W dniu 14 marca 2014 roku o godzinie 13:00 w Pyzówce funkcjonariusze tutejszej komendy podjęli próbę zatrzymania pojazdu marki Nissan. Po włączeniu sygnałów dźwiękowych kierujący gwałtownie przyspieszył i podjął próbę ucieczki samochodem. Funkcjonariusze podjęli pościg za uciekinierem. W pewnej chwili nie zapanował on nad pojazdem i lewym kołem zahaczył o rów i po chwili zatrzymał samochód, który w efekcie zgasł. Kierujący podjął próbę pieszej ucieczki ale po około 20 metrach został zatrzymany. Doszło między policjantem a zatrzymanym kierujący do szamotaniny w związku z powyższym zostały założone mu kajdanki. Po przewiezieniu do nietrzeźwego mężczyzny do komendy w Nowym Targu okazał się nim 53 letni mieszkaniec Pyzówki, u którego przeprowadzono badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 2,97 i 2,53 promila. Dodatkowo po sprawdzeniu kierującego w policyjnych bazach danych okazało się, że posiada on zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący od 13.04.2011 do 13.04.2014 roku wydany przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu. W trakcie czynności mężczyzna zaczął uskarżać się na ból barku i w związku z powyższym został przewieziony do szpitala w Nowym Targu. Po badaniach stwierdzono u niego zwichnięcie barku i pozostał on na leczeniu w szpitalu.
W chwili gdy stan zdrowia sprawcy pozwoli, zostaną mu przedstawione zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i nie stosowania się do wyroku sądowego.

W dniu 15 marca 2014 roku o godzinie 11:45 w Orawce policjanci otrzymali zgłoszenie o porzuconej koparce, która jest w rowie. Po przybyciu na miejsce ustalono w rozmowie z okolicznymi mieszkańcami, że dwóch młodych mężczyzn o godzinie 7:00 wjechali koparką do rowu uszkadzając siatkę ogrodzeniową. W trakcie dalszych ustaleń policjanci Komisariatu Policji w Jabłonce ustalili sprawców kradzieży koparki marki Komatsu o wartości 55000 zł, którymi okazali się dwaj mieszkańcy Katowic w wieku 24 i 27 lat. Sprawców osadzono w policyjnym areszcie. W dniu następnym tj. 16 marca 2014 roku dokonano przeszukań pomieszczeń mieszkalnych w Orawce, gdzie sprawcy zamieszkiwali u ciotki jednego z nich. W wyniku przeszukania policjanci ujawnili środki odurzające w postaci suszu marihuany należące do obojga z nich.
W chwili obecnej sprawcy przebywają w policyjnym areszcie zatrzymani do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu.

W dniu 17 marca 2014 roku o godzinie 11:20 w Czerwiennym kierujący samochodem marki Honda Civic, 25 letni mieszkaniec Czerwiennego nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki. W pewnym momencie na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w betonowe ogrodzenie oraz słup telefoniczny. Następnie odbiło go i znalazł się w rowie po przeciwnej stronie. W wyniku uderzenia kierujący został wyrzucony z pojazdu i nieprzytomny leżał przed pojazdem. Został zabrany do szpitala w Nowym Targu gdzie po badaniach wstępnych odzyskał świadomość jednak kontakt był z nim utrudniony ze względu na stan upojenia alkoholowego. Z badań szpitalnych ustalono, że 25 latek miał 2,50 promila alkoholu a obrażenia które odniósł są poniżej dni siedmiu. Po sprawdzeniu poszkodowanego w policyjnych bazach danych okazało się, że posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów do 24.10 2014 roku.
Po wytrzeźwieniu zostaną mu przedstawione zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz nie stosowania się do wyroku sądowego.

W dniu 18.03.2014 r. około godziny 11:10 w miejscowości Szczawnica n/n sprawca podając się za członka rodzinny, metodą na "wnuczka" usiłował doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem w kwocie 12 tysięcy złotych jednakże zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na zorientowanie się pokrzywdzonej 74 letniej mieszkanki Szczawnicy.
W związku z powyższym Policja apeluje aby po każdej takiej sytuacji niezwłocznie sprawdzić wiarygodność osoby dzwoniącej oraz w przypadku wątpliwości niezwłocznie zgłosić taką sytuacje w najbliższej jednostce Policji.