Siódme miejsca dziewcząt i chłopców z „Goszczyńskiego" | Wiadomości

Strona główna

Siódme miejsca dziewcząt i chłopców z „Goszczyńskiego"

10 października 2018
1
2
3
4
5

Siódme miejsca dziewcząt i chłopców z „Goszczyńskiego". Finał Krajowej ligi lekkoatletycznej w Kołobrzegu

Na stadionie w Kołobrzegu, rywalizowały najlepsze w Polsce szkolne drużyny lekkoatletyczne. W doborowym gronie 23 reprezentacji, startowały uczennice i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu.

Był to bardzo udany występ, oba zespoły zajęły siódme miejsca! Zakwalifikowanie się do Krajowego finału dwóch drużyn, bez klas o specjalności lekkoatletycznej, jest ewenementem. Jeśli dodać do tego brak w pełni wyposażonego stadionu, to jest to ogromne osiągnięcie. Dziewczęta wywalczyły udział w dwunastce finalistek w gronie 284 sklasyfikowanych szkół, z chłopcami rywalizowało 311 zespołów z całej Polski.

Reprezentacje szkół uhonorowano pucharami i dyplomami, medalami wyróżniono zawodników, którzy uplasowali się na miejscach 1-3 w każdej z sześciu konkurencji. Gorącymi oklaskami przyjęła ekipa „Goszczyńskiego” dekorację Klaudii Lipkowskiej, która zajęła trzecie miejsce w biegu na 400 metrów (63.81).

Obie drużyny stanęły na wysokości zadania. Wszyscy wykazali się walecznością i ambicją, ustanowili cztery rekordy życiowe. Największy wkład punktowy wnieśli, Klaudia Lipkowska i Weronika Florek w pchnięciu kulą - po 125 pkt oraz Bartłomiej Knapczyk w biegu na 100 metrów – 134 pkt i Norbert Kowalczyk w pchnięciu kulą 6 kg - 129 pkt.

Pięknie spisali się absolwenci, nikt nie zawiódł, wystąpili w składzie: Anna Szewczyk, Małgorzata Łopata, Weronika Florek, Paweł Cholewa, Gabriel Duda, Maciej Jeziorczak. To był wspaniały rocznik!

Podróż trwała trzynaście godzin, ale powitania z morzem nikt sobie nie odpuścił. Było kilka chwil relaksu na plaży w Dźwirzynie. Poranne ptaszki, pod kierunkiem profesora Wojciecha Tischnera, obejrzały wschód Słońca.

Sukces wywalczyli w składzie: Patrycja Zarzycka, Anna Szewczyk, Patrycja Iglar, Klaudia Lipkowska, Małgorzata Łopata, Oliwia Smolarska, Emilia Biernat, Sabina Pławecka, Weronika Florek, Kinga Machaj, Marta Sibiga, Dominika Groń, Maria Łukasz, Weronika Koterba; Bartłomiej Knapczyk, Bartłomiej Majerczak, Paweł Cholewa, Błażej Knutelski, Gabriel Duda, Daniel Siedlarczyk, Kamil Górecki, Marcin Bigos, Maciej Jeziorczak, Norbert Kowalczyk, Łukasz Kułach, Piotr Dziadkowiec, Dominik Machaj (kapitan drużyny), Łukasz Domalik, Tomasz Ligęza. Opiekę pełnili, mgr Wojciech Tischner nauczyciel wychowania fizycznego i mgr Piotr Jabłoński trener.

Drużynowo czołowe miejsca zajęły szkoły mistrzostwa sportowego: dziewczęta – 1. ZSS Rzeszów, 2. LO SMS Aleksandrów Kujawski, 3. I LO Kołobrzeg; chłopcy – 1. LO SMS Aleksandrów Kujawski, 2. ZSS Rzeszów, 3. ZM Mechanicznych Kielce.

Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Nowym Targu