IV Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP | Sport | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

IV Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP

3 października 2016
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W dniach 17 i 18 września na stokach Areny Narciarskiej w Jaworkach rozgrywano zawody IV Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP 2016. Naturalne zróżnicowane ukształtowanie terenu położonego na wysokości ponad 700 m n.p.m. wykorzystane było do przebiegu konkurencji. Na położonej w przepięknej górskiej scenerii arenie sportowej na start zgłosiło się 80 drużyn OSP z 9 województw. Zarówno w pierwszym jak i drugim dniu olimpiady, 5-osobowe drużyny miały do pokonania tor na którym ustawiono po 12 różnych następujących po sobie przeszkód.

Na oficjalne rozpoczęcie Olimpiady wszystkie drużyny poprowadził dh Jan Pukała Naczelnik OSP Zaczernie. Złożył on meldunek Prezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce Edwardowi Siarce o gotowości drużyn do zawodów. Odegrano hymn związkowy, a po wystąpieniach zaproszonych gości nastąpiło otwarcie Olimpiady.

Sportowym zmaganiom towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Były strażackie mistrzostwa w jedzeniu kiełbasy na czas, występ kapeli góralskiej, bacowski pokaz przepędzenia owiec, prezentacja sprzętu operacyjnego Straży Granicznej, stoiska producentów sprzętu strażackiego, pokazy sprzętu strażackiego wodno-pianowego. Natomiast wybory strażackiej miss wygrała Katarzyna Cyrwus z OSP Waksmund.

Klasyfikacja generalna Olimpiady kształtowała się następująco:

Druhowie - 1 miejsce OSP Czerna, 2 miejsce OSP Nowe Bystre, 3 miejsce OSP Ciche Górne 1

Druhny - 1 miejsce OSP Ptaszkowa, 2 miejsce OSP Gogołów, 3 miejsce OSP Giedlarowa

MIX - 1miejsce OSP Tomaszów Mazowiecki i OSP Juszczyn, 3 miejsce OSP Mniszków


Tekst i zdjęcia: TOK-BIKE Szczawnica.