Małopolska Licealiada w indywidualnych biegach przełajowych | Sport | Wiadomości

Zdjęcie 5

29 kwietnia na lotnisku w Nowym Targu odbyła się Małopolska Licealiada w indywidualnych biegach przełajowych oraz Igrzyska i Gimnazjada w sztafetowych biegach przełajowych. W każdej kategorii zgłoszono 35 sztafet. Najlepszy wynik Powiatu Nowotarskiego to pierwsze miejsce chłopców i trzecie miejsce dziewcząt z Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum w sztafetowej gimnazjadzie. W kategorii szkół podstawowych reprezentantki szkoły z Sieniawy o mały włos nie stanęły na podium – rywalizację zakończyły na 4 miejscu.

W Licealiadzie Powiat Nowotarski bez żadnego medalu. Najlepsze wyniki uzyskały uczennice pierwszej klasy I LO z Nowego Targu – Urszula Tokarczyk i Aleksandra Misiura, które zajęły odpowiednio czwarte i piąte miejsce. Na tych samych miejscach znaleźli się chłopcy – Oskar Nowak (I LO Nowy Targ) i Dominik Gogola (ZSTiP Nowy Targ) – w rywalizacji klas trzecich. Na szóstej pozycji ukończył zmagania uczeń II LO Rabka Zdrój Jakub Kościelniak (rocznik 1998). Na dziewiątej pozycji w roczniku 1996 uplasowała się Natalia Wojtan z Zespołu Centrum Kształcenia Rolniczego z Nowego Targu. A w roczniku 1997 pierwszą dziesiątkę zamknął Szymon Waksmundzki z I LO z Nowego Targu.

To największa impreza sportowa organizowana w Małopolsce. Cieszymy się, że to nowotarskie lotnisko miało okazję gościć aż 1800 młodych sportowców – mówi organizator imprezy, Stanisław Mrowca.

Tekst i zdjęcia: PCK w Nowym Targu.