Turysto – pamiętaj o obowiązujących przepisach! | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Turysto – pamiętaj o obowiązujących przepisach!

22 maja 2020
Zdjęcie 1

Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej została przedłużona do 12 czerwca br. Granicę z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Granicę polsko-słowacką można przekraczać jedynie w Chyżnem i Barwinku.

W ostatnim czasie coraz częściej zdarzają się sytuacje, w których turyści spacerujący w rejonach przygranicznych przechodzą na stronę Republiki Słowackiej. Wczoraj kolejne dwie osoby zostały ujawnione w okolicach Szczawnicy.  

Przypominamy, że w związku z przywróconą tymczasowo kontrolą graniczną przekraczanie granicy z Republiką Słowacji możliwe jest wyłącznie w dwóch wyznaczonych do tego miejscach. W województwie małopolskim jest to drogowe przejście Chyżne – Trstena, a w województwie podkarpackim  Barwinek - Vysny Komarnik.

Przekroczenie granicy z Republiką Słowacji w innych miejscach m.in.: na szlaku turystycznym czy ścieżce rowerowej stanowi wykroczenie z art. 49 a § 1 kodeksu wykroczeń. Dodatkowo osoby, które dokonają przekroczenia granicy wbrew obowiązującym przepisom, zgodnie z obowiązującymi przepisami skierowane zostaną na 14-dniową kwarantannę.

Więcej na stronie: https://www.karpacki.strazgraniczna.pl/ko/aktualnosci/37647,Turysto-pamietaj-o-obowiazujacych-przepisach.html

Karpacki Oddział Straży Granicznej