Uroczystość wręczenia certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Uroczystość wręczenia certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”

9 października 2013

Dnia 3 października 2013r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Spośród 30 placówek, jedyną reprezentacją Powiatu Nowotarskiego, która zdobyła taki tytuł w 9. edycji 2013-2015 są prywatne szkoły średnie im. prof. Jana Venuleta z Nowego Targu.

Nowotarska placówka brała udział w programie po raz pierwszy. Szkoła musiała spełnić wysokie wymogi i uskutecznić szereg działań podnoszących bezpieczeństwo uczniów w obiekcie, jak i jego otoczeniu.

Wręczeń certyfikatów oraz gadżetów, włącznie z pluszowym Inspektorem Wawelkiem dokonali zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Paweł Dzierżak i Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski. W gronie gości znaleźli się również m.in. przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego i Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz politechniki Krakowskiej.

Dla Nowotarskiej Szkoły certyfikat odbierał najlepszy uczeń Andrzej Gąsienica z II klasy o profilu policyjnym w asyście Dyrekcji i szkolnego koordynatora programu Wiesława Patlewicza.

O fundamentalnej dla człowieka i jego rozwoju potrzebie bezpieczeństwa mówił kurator oświaty, potwierdzając tym samym jak ważne dla społeczeństwa są działania policji.

Artystycznym elementem uroczystości w Komendzie stały się taneczne pantonimy „Przebudzenie” i „Wolność”, w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Choczni.

Zdjęcia i tekst otzymane od Prywatnego Liceum ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu.