Dzień narciarza w Muzeum Tatrzańskim | Kalendarium

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Dzień narciarza w Muzeum Tatrzańskim

Termin
10 – 27 kwietnia 2019
Zdjęcie 1

Na zakończenie sezonu zimowego po raz kolejny Muzeum Tatrzańskie zaprasza na Dzień Narciarza. To spotkanie narciarzy, skiturowców, zawodników i sympatyków narciarstwa pełne dawnych narciarskich historii,  prezentacji multimedialnych, ciekawych wystąpień i spotkań z interesującymi ludźmi. Poniżej program spotkania. Serdecznie zapraszamy!

27.04.2019 (sobota) – start o godz. 16.50, gmach główny Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10, 34-500 Zakopane

W programie:

Godz. 16.50 – powitanie uczestników spotkania przez Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego, Annę Wende-Surmiak
Godz. 17.00 - prezentacja  Jerzego Kapłona (Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK) o początkach narciarstwa polskiego i Karpackim Towarzystwie Narciarzy wraz z pokazem jego książki o KTN
Godz. 18.10 -  opowieść o Stanisławie Barabaszu – pionierze narciarstwa polskiego – w 125-rocznicę jego wycieczki narciarskiej z Janem Fischerem do Czarnego Stawu Gąsienicowego. Prezentację multimedialną przygotował Wojciech Szatkowski/Muzeum Tatrzańskie. Zaprezentujemy też sprzęt narciarski Barabasza ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego.
Godz. 19.30 – Maryna Gąsienica-Daniel (PZN, Polski Związek Narciarski) – wrażenia z alpejskiego sezonu i występów w Pucharze świata FIS, Pucharze Europy w narciarstwie alpejskim z punktu widzenia zawodnika
Godz. 20.10 – opowieści o fenomenie skoków narciarskich i podsumowanie sezonu 2018/2019
Godz. 20.40 – Ząb Demo Team – pokaz dawnego sprzętu narciarskiego

Ponadto  ok. godz. 21.00 odbędzie się  krótki pokaz filmowy, a na deser proponujemy pyszne słodkości z niezawodnej zakopiańskiej „Samanty”, do tego kawa Szus z Kasprowego i herbata Goryczkowa.

Dzień Narciarza zakończy się około godziny 22:00.

Sponsorem słodkiego poczęstunku jest Cukiernia „Samanta”.

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem