Bezpłatne szkolenia dla NGO z zakresu edukacji globalnej
Fundacja Dzieła Kolpinga zaprasza małopolskie organizacje pozarządowe do udziału w projekcie z zakresu edukacji globalnej.
Skąd pomysł na taki projekt?
Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym jak wiele zjawisk i zależności łączy ludzi i miejsca. Aby jednak zrozumieć współczesny świat, musimy zdać sobie sprawę, że każdy z nas ma duży wpływ na globalne procesy, i że procesy te determinują nasze życie każdego dnia, niezależnie od tego, w której części świata żyjemy.
Właśnie dlatego Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce rozpoczęła realizację projektu „Odpowiedzialny konsument. Moje codzienne wybory – nasza wspólna sprawa”.
Jest to projekt dla przedstawicieli małopolskich NGO (mieszkających poza Krakowem), którzy chcieliby zdobyć nowe kwalifikacje i zostać multiplikatorami edukacji globalnej.
Kim jest multiplikator edukacji globalnej? To osoba, która ma wiedzę o globalnych współzależnościach i jest gotowa przekazywać ją innym np. na szkoleniach, podczas zajęć z dziećmi czy dorosłymi.
Nasz projekt wyposaży Cię w wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności przygotowywania scenariusza i prowadzenia zajęć z zakresu edukacji globalnej.
Jak przebiega projekt?
Zaplanowaliśmy następującą ścieżkę wsparcia:
1. Szkolenie wprowadzające w tematykę edukacji globalnej, wychodzące od definicji do zagadnień sprawiedliwego handlu, gospodarowania zasobami żywności czy ochrony środowiska (11-12.09.2015 r., Bochnia).
2. Szkolenie metodyczne kształcące umiejętności prowadzenia spotkań z zakresu edukacji globalnej (2-3.10.2015 r., Inwałd).
3. Przygotowanie i przeprowadzenie spotkania edukacyjnego dla dowolnej grupy odbiorców (ok. 20 uczestników).
4. Specjalistyczne doradztwo i mentoring na etapie przygotowania scenariusza ww. spotkania i/lub na etapie realizacji.
5. Udział w spotkaniu podsumowującym dla multiplikatorów w celu wymiany doświadczeń z realizacji spotkań edukacyjnych, dobrych praktyk i wskazówek jak uniknąć błędów w pracy edukatora edukacji globalnej (koniec listopada 2015 r.).
Co zapewniamy uczestnikom projektu?
Gwarantujemy bezpłatne:
- wyżywienie,
-noclegi,
-materiały szkoleniowe,
-zwrot kosztów dojazdu,
-wsparcie finansowo-merytoryczne podczas realizacji spotkań edukacyjnych.
Angażujemy wybitnych fachowców z dziedziny edukacji globalnej!
Jak zgłosić się do projektu?
Wypełnione ankiety rekrutacyjne (skany) wysłane na adres: ubukowska@kolping.pl przyjmujemy do 7 września lub do wyczerpania miejsc. Więcej informacji: tel. 12 418 77 63, ubukowska@kolping.pl. lub na stronie: www.fundacja.kolping.pl
Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.