Obiekty Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce w 3D!
#Odcinek 5:
Kościół pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Trybszu
Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na kolejny, piąty odcinek cyklu „Obiekty Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce w 3D”, w którym prezentujemy 20 najwspanialszych, drewnianych obiektów „od podszewki”, czyli zeskanowanych laserowo w 3D i zaprezentowanych w formie animacji.
Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce to nieodłączny krajobraz naszego regionu. Aby te zabytki mogły zostać z nami na zawsze zostały uwiecznione skanerem 3D, który w każdym centymetrze odwzorował te wspaniałe budowle od wewnątrz i zewnątrz.
W dzisiejszym odcinku pragniemy pokazać kolejny obiekt sakralny na Szlaku Architektury Drewnianej - Kościół pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Trybszu.
Został wzniesiony w XVI wieku jako konstrukcja dwudzielna orientowana. Na uwagę zasługuje fakt, że kościół ten został wybudowany z drzewa modrzewiowego bez użycia żadnych gwoździ. Nieco później, w XVII wieku powstały w nim zachwycające malowidła ścienne nieznanego autora, zaś na stropie prezbiterium piękna scena Wniebowzięcia i Koronacji Matki Boskiej namalowana na tle Panoramy Tatr. To najstarsza z zachowanych panoram tatrzańskich. Zapraszamy do obejrzenia animacji i podziwiania każdego centymetra drewnianego kościoła w Trybszu.
Link do animacji prezentujacej kościół
Kolejne obiekty Szlaku Architektury Drewnianej w odsłonie 3D prezentowane będą w każdy wtorek i piątek o godz. 10:00 na Facebooku Szlaku Architektury Drewnianej / Małopolskiej Organizacji Turystycznej oraz na kanale YouTube MOT.
Cykl realizowany jest w ramach projektu „Cyfrowe udostępnienie obiektów architektury drewnianej należących do Szlaku Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim” realizowanego w ramach działania 2.1 E-administracja i otwarte zasoby, Poddziałania 2.1.2 Cyfrowe zasoby regionalne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.