Integracyjna impreza plenerowa na nowotarskim lotnisku | Wydarzenia | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Integracyjna impreza plenerowa na nowotarskim lotnisku

22 września 2016
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Dnia 21 września 2016 r. na terenie nowotarskiego Lotniska i restauracji „Ranczo Lot” w Nowym Targu odbyła się integracyjna impreza plenerowa w ramach projektu ,, Integracja w Powiecie Nowotarskim w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych. Edycja trzecia”.

W imprezie wzięło udział około 400 osób. Projekt realizowany był przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz z budżetu Powiatu Nowotarskiego. Rozgrywki i zabawy sportowe kolejny raz stworzyły szansę na zdrowe, aktywne spędzenie wolnego czasu, umożliwiając jednocześnie sprawdzenie swoich możliwości w atmosferze zdrowej rywalizacji, współzawodnictwa i pełnej integracji, były też okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania przyjaźni. Choć wydawało się, że pogoda spłata małego figla, to na szczęście chmury odeszły, przebijające się promienie słońca osuszyły arenę sportowej rywalizacji, a rześkie powietrze zachęcało do ruchu i aktywnego udziału w kolejnych grach i konkurencjach sportowych.

Podczas festynu zorganizowano też wiele innych atrakcji, a wśród nich między innymi: warsztaty edukacyjne o tematyce przyrody gorczańskiej i spacer edukacyjny w towarzystwie przewodnika po rezerwacie „Bór na Czerwonem”. Dla najmłodszych przygotowano kącik plastyczny, malowanie twarzy w najbardziej wymyślne wzory, dmuchane zjeżdżalnie oraz mini park linowy. W programie imprezy zaprezentowano pokaz walki szablą historyczną Gow Now – Grupa Klinga z udziałem uczniów SOSW Nr 1 w Nowym Targu.

Podczas tego wyjątkowego spotkania nie zabrakło sportowej walki i zaangażowania, a gdy opadły emocje każdy z chęcią posilił się ciepłym posiłkiem. Na wszystkich uczestników czekały też słodkie niespodzianki i napoje. Jak się okazuje od niepełnosprawnych można się wiele nauczyć, choćby sztuki radości życia, bo pomimo problemów zdrowotnych nie marudzą, lecz działają, są otwarci na kontakty międzyludzkie i wzajemne relacje.

Organizatorem spotkania był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 1 w Nowym Targu.

Partnerzy: Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Nowym Targu, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Rabce-Zdroju, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Szczawnicy oraz Fundacja na Rzecz Pomocy Niepełnosprawnym Wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 1 w Nowym Targu.


Tekst i zdjęcia: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 1 w Nowym Targu.