42. Konkurs Muzyk Podhalańskich im.Tomasza Skupnia | Wiadomości

Strona główna

42. Konkurs Muzyk Podhalańskich im.Tomasza Skupnia

9 października 2017
Zdjęcie 1

Dnia 8 października 2017 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbył się 42. Konkurs Muzyk Podhalańskich im. Tadeusz Skupnia. Komisja oceniająca konkurs w składzie: Aleksandra Szurmiak-Bogucka – etnomuzykolog, Krzysztof Trebunia-Tutka - muzyk regionalista, Tomasz Hornik - muzyk regionalista,  Tadeusz Watycha - muzyk regionalista, Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu wysłuchała i oceniła 42 muzyki w tym: 11 w kategorii dorosłych, 11 w kategorii młodzieżowej, 20 w kategorii dziecięcej oraz 10 instrumentalistów grających na instrumentach pasterskich.

Do udziału w ogólnopolskim Konkursie Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą Komisja wytypowała Muzykę Macieja Obrochty, Muzykę z Bukowiny Tatrzańskiej, Muzykę Jana Kubika z Krościenka n.Dunajcem oraz Krzysztofa Gocała grającego na instrumentach pasterskich.

Komisja wyraziła zadowolenie i szczególnie podkreśliła to, że w konkursie wzięła udział rekordowa ilość muzyk, co niezmiernie cieszy. Znakomitą sprawą było w ubiegłym roku stworzenie nowej kategorii konkursowej - soliści instrumentaliści grający na instrumentach pasterskich. Tegoroczny konkurs pokazał, że coraz więcej osób gra na tych instrumentach.

Komisja Dziękuje organizatorom za przygotowanie i sprawne przeprowadzenie imprezy. Szczególne podziękowania komisja kieruje do prowadzącego konkurs Pana Marcina Kudasika.

Szczegółowe wyniki konkursu dostępne poniżej:

Więcej zdjęć znajduję się na stronie: www.pck.nowotarski.pl.

 

Źródło: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.