Bez obietnic i bez wzniosłych mów. Z serca - dla serca...! | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Bez obietnic i bez wzniosłych mów. Z serca - dla serca...!

30 października 2013

Dnia 29 października 2013r. w I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu miała miejsce kolejna już Akcja Krwiodawstwa pod hasłem Nie bądź żyła – oddaj krew. Została ona zorganizowana przez wolontariuszy Szkoły wraz z Samorządem Uczniowskim. Pobór krwi przeprowadziła ekipa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie – oddział terenowy Nowy Targ.

W tym dniu sala nr 07 zamieniła się w „szpitalny oddział”, w którym sanitariusze
i pracownicy stacji krwiodawstwa pobierali krew od zgłaszających się osób. Ci którzy zdecydowali się oddać krew po raz pierwszy byli zaniepokojeni i trochę przestraszeni. Ale słowa otuchy dodawane przez kolegów i koleżanki, którzy brali udział w akcji kolejny raz, a przede wszystkim świadomość tego, że działają w słusznej sprawie i mogą komuś uratować życie, szybko niwelowała poczucie niepewności i obaw.

W akcji udział wzięły 54 osoby, a krew oddało 41 krwiodawców. Łącznie pobrano 18.450 ml krwi, co stanowi o bardzo pozytywnym odruchu, zwłaszcza w sytuacji, gdy w całej Polsce brakuje tego leku. Jesteśmy społeczeństwem akcyjnym, działającym na zasadzie "apel-akcja". To dobrze, że potrafimy się zmobilizować.

Dzisiaj nie byliśmy sobie obcy, dzisiaj byliśmy tylko i aż - KREWNIACY! W tym dniu dzieliliśmy się z potrzebującymi darem bezcennym - darem krwi. Tym bardziej serdecznie pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy zdecydowali się odpowiedzieć na nasz apel i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach.

Tekst: mgr Joanna Frączek, I LO w Nowym Targu