Bogusław Waksmundzki - zwycięzcą konkursu „Osobowość Roku” | Wiadomości

Strona główna

Bogusław Waksmundzki - zwycięzcą konkursu „Osobowość Roku”

9 marca 2018
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

„Gazeta Krakowska” chcąc nagrodzić wybitnych ludzi, którzy w mijającym roku wyróżnili się swoją postawą i zasłużyli dla swoich lokalnych społeczności, po raz kolejny była organizatorem konkursu „Osobowość Roku”. Czytelnicy poprzez głosowanie wyłonili laureatów ze wszystkich miast i powiatów Małopolski w czterech kategoriach: Działalność Społeczna i Charytatywna, Kultura, Samorząd i Społeczeństwo Lokalne oraz Biznes.

Podczas uroczystej gali w Krakowie laureatom konkursu zostały przyznane tytuły „Osobowości Roku”. W kategorii  Samorząd i Społeczeństwo Lokalne w powiecie nowotarskim nagrodę odebrał Bogusław Waksmundzki - Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, a także Przewodniczący Rady Związku Euroregionu „Tatry”.

Został nominowany za zasługi w rozwoju współpracy transgranicznej na rzecz społeczności lokalnej Podhala, Spisza i Orawy, Pienin, Ziemi Sądeckiej, Ziemi Limanowskiej. Jest absolwentem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (Wydział Techniki i Energetyki Rolnictwa). Ukończył studia podyplomowe z zakresu administracji publicznej. Pracował w Szkole Podstawowej w Grywałdzie jako nauczyciel fizyki, chemii, techniki, a także był dyrektorem tej placówki. W latach 1999-2002 był wójtem gminy Krościenko. Od 2006 r. pracuje w Starostwie Powiatowym w Nowym Targu. Zajmuje się realizacją zadań z zakresu administracji budowlano-architektonicznej, ochrony środowiska, komunikacji i transportu oraz edukacji.

W ostatnim czasie znalazł się w gronie najlepszych samorządowców. Został laureatem plebiscytu na samorządowca 2017 roku, który zorganizował Portal Samorządowy.