Dwa miesiące aresztu dla 40-letniego nowotarżanina | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Dwa miesiące aresztu dla 40-letniego nowotarżanina

25 września 2018

Dwa miesiące aresztu dla 40-letniego nowotarżanina, który groził podpaleniem  bacówki,  znieważył i naruszył nietykalność cielesną oraz obiecał wręczenie łapówki policjantowi. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

19 września 2018 roku wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który groził właścicielowi bacówki w Nowym Targu podpaleniem jego dobytku. Kiedy mężczyzna zaczął dzwonić po Policję agresor wystraszył się i uciekł. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce znaleźli i zatrzymali 40-letniego nowotarżanina, który został przewieziony do nowotarskiej komendy i osadzony w pomieszczeniu dla zatrzymanych. Następnego dnia rano pod pretekstem skorzystania z toalety opuścił celę i nakłaniał policjanta do wypuszczenia go na wolność  obiecując łapówkę w wysokości 200 złotych. Natomiast w trakcie powrotu do celi rzucił się nagle na policjanta, groził mu pozbawieniem życia  i szarpał za mundur.  Mężczyzna był bardzo pobudzony i agresywny, cały czas krzyczał i kierował wulgarne słowa w kierunku funkcjonariusza.

W piątek usłyszał zarzuty kierowania gróźb, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej oraz obietnicy wręczenia korzyści majątkowej w wysokości 200 złotych. Sąd Rejonowy w Nowym Targu na wniosek prokuratora zastosował wobec 40-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Podejrzanemu grozi teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.