Festyn w Ratułowie | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Festyn w Ratułowie

20 sierpnia 2012

W niedzielę 12 sierpnia w Ratułowie obok siedziby ZP "Dominówka" odbyły się Ratułowiańskie Posiady. Impreza ta była okazją do wspólnej zabawy i serdecznych, rodzinnych spotkań.

Organizatorami festynu rodzinnego było Centrum Kultury i Promocji Gminy w Czarnym Dunajcu, sołtys Antonina Żegleń wraz z radą sołecka, Oddział Związku Podhalan w Ratułowie oraz OSP w Ratułowie Górnym i Dolnem.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonała sołtys wsi Antonina Żegleń i Prezes ZP Halina Szeliga, życząć wszystkim słonecznego i udanego festynu.

Festyn rozpoczął się występem miejscowego zespołu regionalnego "Tatry" z Ratułowa. Na deskach sceny zaprezentował się również zespół z Bustryku ze sztuka "Nomowiny". Niezmordowane maluchy dawały upust swojej energii skacząc i zjeżdżając na bajecznie kolorowych zjeżdżalniach. Zabawa była wyśmienita. Organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji: gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami a było tego bardzo dużo. Zabawom i relaksowi na świeżym powietrzu przy lekkich opadach deszczu sprzyjała znakomita, miła, rodzinna atmosfera. koordynatorami wszystkich konkursów byli Wojciech Zawiła i Marek Szuba.Festyn zgromadził ludzi nie tylko z Ratułowa, ale i rodziny z całej Gminy Czarny Dunajec oraz turystów przebywających na Podhalu. Do późnych godzin wieczornych wszyscy bawili się przy muzyce zespołu Śwarni z Suchego.

Rada Sołecka wraz z Sołtysem Ratułowa, serdecznie dziękują wszystkim sponsorom i osobom, którzy przyczynili się do zorganizowania festynu "Posiady u Domina" w Ratułowie.