Goszczyński otrzymał tytuł Szkoły Dialogu | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Goszczyński otrzymał tytuł Szkoły Dialogu

31 stycznia 2014
W połowie stycznia b.r. grupa uczniów klasy II „d” I LO im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu wzięła udział w zakończeniu kolejnej edycji programu „Szkoła Dialogu”. Było to posumowanie 3- miesięcznych działań młodzieży w ramach projektu przeprowadzanego przez wolontariuszy Fundacji Forum Dialogu Między Narodami z Warszawy, opiekę z ramienia szkoły sprawowała mgr A. Borkowska.

Gala „Szkoły Dialogu” odbyła się w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej.

Przybyłych gości – ponad 1200 uczniów z całej Polski, którzy wzięli udział w programie – przywitał Waldemar Dąbrowski, Dyrektor Teatru Wielkiego oraz Andrzej Folwarczny, Prezes Fundacji. Nie zabrakło Gości Honorowych, którzy z wielkim uznaniem mówili o wykonanej przez uczniów pracy, związanej z poznawaniem losów ludności żydowskiej w swoich miejscowościach i dzieleniem się ta wiedzą z innymi. Przemawiali m.in.: Władysław Bartoszewski (Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera), Irena Lipowicz (Rzecznik Praw Obywatelskich), Stephen Mull (Ambasador USA w Polsce), Michael Schudrich (Naczelny Rabin Polski).

Po części oficjalnej przedstawiciele Fundacji – Zuzanna Radzik i Jakub Petelewicz – przedstawili najciekawsze projekty biorące udział w konkursie. I LO otrzymało tytuł „Szkoły Dialogu” oraz pakiet książek i filmów. Z radością odnotowaliśmy fakt, iż absolwent szkoły – mecenas Rafał Kos – został nagrodzony specjalną statuetką za wieloletnie wspieranie działań Fundacji.

Pobyt w Warszawie młodzież wykorzystała na poszerzenie wiedzy historycznej zwiedzając m. in. Muzeum Powstania Warszawskiego. Wyjazd dofinansowało Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej.


Tekst i zdjęcia otrzymane od I LO im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu.