III miejsce nowotarskiego policjanta w eliminacjach do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji | Wiadomości

Zdjęcie 4

5 lipca 2018 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzono eliminacje do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji przewodników psów patrolowo-tropiących i patrolowo-tropiących do działań bez kagańca z terenu podległego KWP w Krakowie.

Do zawodów przystąpiło 13 najlepszych przewodników z psami służbowymi, którzy zdobyli największą ilość punktów podczas pierwszego etapu eliminacji do „Mistrzostw” w jednostkach terenowych podległych KWP w Krakowie.

Zgodnie z ogólnopolskim regulaminem przeprowadzone zostały następujące konkurencje:

• ćwiczenia z agresji:
  • przeszukanie terenu w celu odnalezienia ukrytego pozoranta.

Zawody przeprowadzone zostały w duchu sportowej rywalizacji. Zwycięzcami zostali:

I miejsce :

asp. szt. Bartłomiej Łękawa z psem „Harnaś” z KPP w Suchej Beskidzkiej

II miejsce:

st. asp. Wiesław Zagórski z psem „Icon” z KMP w Krakowie

III miejsce:

mł. asp. Bogusław Jeż z psem „Hektor” z KPP w Nowym Targu

Celem przeprowadzonych eliminacji było praktyczne sprawdzenie wartości użytkowej psów służbowych będących na stanie jednostek organizacyjnych Policji województwa małopolskiego oraz wyłonienie 2 – osobowej drużyny, która będzie reprezentować Województwo Małopolskie w Finale XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji,  który odbędzie się w dniach 04 – 07 września 2018 r. w ZKP w Sułkowicach. Będą to: asp. szt. Bartłomiej Łękawa z psem „Harnaś”  i st. asp. Wiesław Zagórski z psem „Icon”.