Apelujemy o zachowanie ostrożności, bezpieczną jazdę i dostosowanie prędkości do aktualnie panujących na drodze warunków. | Informacje | Wiadomości

Strona główna

Apelujemy o zachowanie ostrożności, bezpieczną jazdę i dostosowanie prędkości do aktualnie panujących na drodze warunków.

12 grudnia 2018

Przed godziną 8.00 na DK nr 7 w Spytkowicach kierujący samochodem ciężarowym marki Daf z naczepą nie dostosował prędkości do panujących warunków zjechał z drogi do przydrożnego rowu. Do kolejnego zdarzenia doszło około godziny 11.00 w Klikuszowej. Kierujący hondą na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem,  zjechał z drogi i dachował. Na szczęście osobom biorącym udział w tych zdarzeniach nic poważnego się nie stało. 

Od rana pada śnieg, drogi są śliskie, a warunki  do jazdy są trudne. Przy panujących  warunkach pogodowych, śliskiej nawierzchni prędkość dopuszczalna wcale nie oznacza prędkości bezpiecznej.

Apelujemy  o zachowanie ostrożności, bezpieczną jazdę i dostosowanie prędkości do aktualnie panujących na drodze warunków.