Dobowy Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 5 grudnia 2013r. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Dobowy Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 5 grudnia 2013r.

5 grudnia 2013
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W dniu 3 grudnia br. o godz 14:00 w Szlachtowej kierujący samochodem m-ki VW Golf, 19 letni mieszkaniec Szlachtowej będąc w stanie nietrzeźwym (I bad.1,00 promil, II bad. 1,10 promila) na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem m-ki Ford kierowanym przez mieszkańca Szlachtowej. Ponadto w wyniku zdarzenia pasażer z samochodu m-ki VW Golf również mieszkaniec Szlachtowej doznał obrażeń ciała powyżej dni 7 (wstrząśnienie mózgu, skaleczenie lewej ręki).


Nowy radiowóz nieoznakowany uroczyście przekazano w dniu 4 grudnia br. o godz 12:00 policjantom z Komisariatu Policji w Krościenku n. Dunajcem. Pojazd wart ponad 40 tysięcy złotych został w znaczącej części ufundowany przez lokalne samorządy.

Zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Zbigniewa Domalik przyjęli m.in.: Przedstawiciel Zarządu Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys; Pan Stanisław Gawęda i Pan Janusz Piwoni – Wójt i V-ce Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem; Pan Kazimierz Konopka Wójt Gminy Ochotnica Dolna; Pan Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn; Pan Grzegorz Niezgoda Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica; Pan Wiesław Kwiatek Przewodniczący Rady Gminy Krościenko n. Dunajcem; Komendanci Komisariatu w Krościenku nad Dunajcem.

Łączna suma środków przekazanych przez Gminy Krościenko nad Dunajcem, Ochotnica Dolna, Czorsztyn oraz Miasto i Gminę Szczawnica na mocy porozumień wyniosła ponad 15 tysięcy złotych.

Po krótkich przemowach, kluczyk do radiowozu przekazywali jego darczyńcy w asyście podinsp. Zbigniewa Domalik. Auto trafi do Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem. Policjanci nie kryli radości z kolejnej partii nowoczesnego i mobilnego sprzętu.

Za dotychczasowe wsparcie finansowe wszyscy policjanci oraz ich przełożeni składają gorące podziękowania.