Niespokojny początek majowego weekendu | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Niespokojny początek majowego weekendu

30 kwietnia 2018
Zdjęcie 1

Nadmierna prędkość, niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych,  siadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu, nieprawidłowe zachowania pieszych,  czy rowerzystów to główne przyczyny zdarzeń drogowych. Policja apeluje do kierujących o spokojną i rozważną jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego, a  do pieszych o poruszanie się w sposób prawidłowy, nie stwarzając  zagrożenia dla siebie i innych uczestników.

W piątek rozpoczął się majowy weekend i tylko w ciągu trzech dni doszło do 2 wypadków śmiertelnych, 20  kolizji drogowych oraz ujawniono 4 czterech  nietrzeźwych kierujących pojazdami. 

Do wypadku śmiertelnego doszło w  piątek około godziny 15:00 w miejscowości  Szczawnica kierujący samochodem osobowym Opel Astra  jadąc ulicą św. Krzyża na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad pojazdem,  zjechał z drogi i uderzył w mur posesji, a następnie w słup trakcji elektrycznej.  69-letni mężczyzna, mieszkaniec Szczawnicy pomimo prowadzonej reanimacji zmarł.

Niespokojna na drogach okazała się niedziela, podczas której doszło do śmiertelnego wypadku oraz 6 kolizji drogowych miedzy innymi w Nowym Targu, Klikuszowej, Nowej Białej i Jabłonce.

Około godziny 13:50 w Klikuszowej kierująca samochodem osobowym marki Opel nie zachowała bezpiecznej odległości między pojazdami i najechała na tył poprzedzającego samochodu osobowego marki Renault, który w wyniku uderzenia zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym marki Ford, który następnie uderzył w samochód osobowy marki Audi. Nikomu z uczestników zdarzenia nic poważnego się nie stało.

Około godziny 16:00 na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Spytkowice 27-letni mieszkaniec Wielkiej Wsi kierujący motocyklem marki BMW, jadąc w kierunku miejscowości Rabka-Zdrój potrącił 84-letnią mieszkankę Spytkowic. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do szpitala. 84-latka zmarła w szpitalu, a  pozostałym osobom uczestniczącym w zdarzeniu nic poważnego się nie stało. Kierujący motocyklem mężczyzna był trzeźwy.

Policjanci wyjaśniają również okoliczności zderzenia czołowego samochodu osobowego marki BMW z samochodem osobowym marki Citroen, do którego doszło około godziny 16:30 w Nowej Białej. Na szczęście nikomu z uczestników nic poważnego się nie stało.

W niedzielę policjanci pomimo obsługi wielu zdarzeń drogowych nadzorowali również odcinek drogi w Chabówce w rejonie tzw. "patelni", gdzie motocykliści często poruszają się niezgodnie z przepisami ruchu drogowego. Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 33 kierujących motocyklami, z czego siedmiu ukarano mandatami karnymi, czterech pouczono, zatrzymano dowód rejestracyjny oraz skierowano dwa wnioski o ukaranie do sądu. Mundurowi ujawnili również jednego kierującego motorowerem, który wsiadł za kierownicę będąc  pod wpływem alkoholu. Ten odcinek drogi objęty jest szczególnym nadzorem, dlatego takie działania prowadzone będą cyklicznie, a nadzór nad ruchem w tym rejonie odbywa się nie tylko z lądu, ale również z powietrza.