Podsumowanie działań "Majowy weekend 2018" na drogach powiatu nowotarskiego | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Podsumowanie działań "Majowy weekend 2018" na drogach powiatu nowotarskiego

7 maja 2018
Zdjęcie 1

W okresie od 27 kwietnia do 6 maja policjanci prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Majowy weekend 2018”. Na drogach powiatu nowotarskiego  w tych dniach odnotowano łącznie 6 wypadków drogowych, w tym 3 ze skutkiem śmiertelnym, a 7 osób zostało rannych, 50 kolizji drogowych oraz ujawniono 9 nietrzeźwych kierujących pojazdami.

Do wypadku śmiertelnego doszło w  piątek 27 kwietnia około godziny 15:00 w miejscowości  Szczawnica. Kierujący samochodem osobowym Opel Astra  jadąc ulicą św. Krzyża na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad pojazdem,  zjechał z drogi i uderzył w mur posesji, a następnie w słup trakcji elektrycznej.  69-letni mężczyzna, mieszkaniec Szczawnicy pomimo prowadzonej reanimacji zmarł.

W niedzielę 29 kwietnia koło godziny 16:00 na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Spytkowice 27-letni mieszkaniec Wielkiej Wsi kierujący motocyklem marki BMW, jadąc w kierunku miejscowości Rabka-Zdrój potrącił przechodzącą przez jezdnię 84-letnią mieszkankę Spytkowic. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do szpitala. 84-latka zmarła w szpitalu, a  pozostałym osobom uczestniczącym w zdarzeniu nic poważnego się nie stało. Kierujący motocyklem mężczyzna był trzeźwy.

Do trzeciego zdarzenia drogowego ze skutkiem śmiertelnym doszło w miejscowości Bańska Niżna na drodze krajowej nr 47 w sobotę 5 maja około godziny 9:00. Jak wynika z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu kierujący samochodem osobowym marki Renault 47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej  z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym marki Daewoo Tico, a następnie dachował.  Śmierć na miejscu poniósł kierujący daewoo,  60-letni mieszkaniec Gliczarowa Dolnego. Pozostali uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do szpitala w Nowym Targu i Zakopanem. Postepowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu.

Specjalnym nadzorem został objęty odcinek drogi w Chabówce w rejonie tzw. „patelni”, gdzie motocykliści często poruszają się niezgodnie z przepisami ruchu drogowego. Funkcjonariusze ukarali w tym miejscu łącznie 8 kierujących motocyklami, między innymi za przekroczenie dozwolonej prędkości, stan techniczny pojazdu, brak wymaganej kategorii prawa jazdy do kierowania motocyklem,  zatrzymano jeden dowód rejestracyjny oraz skierowano jeden wniosek o ukaranie do sądu.