Raport Komendy Policji w Nowym Targu z dn. 3 i 4 czerwca 2014r. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Policji w Nowym Targu z dn. 3 i 4 czerwca 2014r.

5 czerwca 2014
Zdjęcie 1

Kolejny raz zatrzymany za jazdę pod wpływem

W dniu 3 czerwca 2014 roku o godzinie 16:20 w miejscowości Skawa, 29 letni mieszkaniec Skawy kierował samochodem marki Opel Corsa będąc w stanie nietrzeźwości nie zachował należytej ostrożności i uderzył w ogrodzenie posesji w Skawie po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. W wyniki podjętych czynności został zatrzymany przez funkcjonariuszy rabczańskiego komisariatu. Badany po ucieczce z miejsca zdarzenia z wynikiem 2,40 i 2,28 promila. Ponadto mieszkaniec Skawy nie stosował się do prawomocnego wyroku Sądu Rejonowego w Nowym Targu odnośnie zakazu prowadzenia pojazdów.

Za złamanie zakazu grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Dachowanie w Łopusznej

W nocy 4 czerwca 2014 roku o godzinie 2:10 w Łopusznej nieustalony kierujący jadąc samochodem marki Skoda na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego dachowania. W wyniku wypadku obrażenia odniosły 4 osoby podróżujące tym samochodem w wieku od 20 do 22 lat mieszkańcy miejscowości Bór. Cała czwórka została zabrana do szpitala w Nowym Targu. Najpoważniejsze obrażenia odniosła pasażerka Skody w wieku 20 lat, która ma złamaną miednicę. Pozostała trójka po badaniach w szpitalu została zatrzymana w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i ustalenia dokładnych okoliczności wypadku. W komendzie zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikami 1,10 promila, 1,05 promila i 1,00 promil. Po wstępnych ustaleniach okazało się, że kierującego i odpowiedzialnego za całe zdarzenie nie było wśród trójki zatrzymanych. W godzinach popołudniowych dnia dzisiejszego kierujący został zatrzymany. Okazał się nim syn właściciela Skody 23 letni mieszkaniec miejscowości Bór.

Decyzją prokuratora został zatrzymany w policyjnym areszcie.


Rowerzysta na gazie

W dniu 4 czerwca 2014 roku o godzinie 23:00 w miejscowości Rabka Zdrój na ul. Sądeckiej funkcjonariusze rabczańskiego komisariatu zatrzymali do kontroli nietrzeźwego kierującego rowerem 29 letniego mieszkańca Rabki Zdrój, u którego po badaniu stwierdzono w wydychanym powietrzu 4,15 promila, II badanie 3,86 promila. Ponadto posiada on orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów postanowieniem Sądu Rejonowego Nowym Targu.

Za niestosowanie się do wyroku Sądu, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.