Raport Komendy Policji w Nowym Targu z dn.7-8 czerwca 2014r. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Policji w Nowym Targu z dn.7-8 czerwca 2014r.

10 czerwca 2014
Zdjęcie 1

Śmiertelne potrącenie w Niedzicy

W sobotę 7 czerwca 2014 roku o godzinie 21:50 do szło do zdarzenia drogowego gdzie kierujący samochodem marki Opel Astra 67 letni mieszkaniec Kacwina na prostym odcinku drogi najechał na grabiarkę konną kierowaną przez 82 letniego mieszkańca Niedzicy.

W wyniku odniesionych obrażeń poszkodowany zmarł po przewiezieniu do szpitala.


Nietrzeźwy za kierownicą w Czerwiennym

W dniu 8 czerwca 2014 roku o godzinie 1:55 w Czerwiennym kierujący pojazdem marki Daewoo 19 letni mieszkaniec Koniówka będąc w stanie nietrzeźwości /wynik badania 1,30 i 1,37 promila/, z nieustalonych przyczyn zjechał z jezdni i uderzył w budynek mieszkalny. W wyniku zdarzenia ciężkich obrażeń ciała doznali pasażerowie Daewoo mieszkaniec Koniówki/ złamanie kości podudzia/ oraz mieszkaniec Pieniążkowice /złamanie kości ramiennej/.

Pasażerowie pozostali w szpitalu na leczeniu.


Poślizg na Patelniach

W dniu 8 czerwca 2014 roku o godzinie 10:40 w Chabówce na drodze 47 na łuku drogi kierujący motocyklem Honda mieszkaniec Hucisk stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił go. Na skutek wypadku doznał obrażeń ciała w postaci złamania uda lewego i pozostał na leczeniu w szpitalu.

Kierującemu pobrano krew do badań.


Jazda na „cykora” w Lipnicy

W niedzielę 8 czerwca 2014 roku o godzinie 11:50 w Lipnicy Małej kierujący samochodem marki Seat 20 letni mieszkaniec Lipnicy Mała zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym z przeciwka samochodem marki VW Passat kierowanym przez 23 latka mieszkańca Lipnica Mała. W wyniku zderzenia kierujący VW doznał lekkich obrażeń ciała, natomiast trzech pasażerów tego pojazdu doznało ciężkich obrażeń ciała: 18 latek mieszkaniec Lipnicy Małej złamanie kręgu lędźwiowego kręgosłupa, 18 latka mieszkanka Lipnicy Małej doznała ciężkich obrażeń ciała w postaci złamania palców obu rąk, 19 latek mieszkaniec również Lipnicy Małej doznał również ciężkich obrażeń ciała w postaci złamania kręgu kręgosłupa odcinka piersiowego. Wszyscy poszkodowali pozostają w szpitalu na obserwacji. Kierującego Seatem przebadano z wynikiem 0,00 promila. Drugiemu kierującemu pobrano krew do badań.

Za spowodowanie wypadku drogowego kierującemu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Po burdzie na Waksmundzkiej 3 zatrzymanych

Trzej mężczyźni dokonali znieważenia oraz naruszyli nietykalność cielesną umundurowanych funkcjonariuszy nowotarskiej komendy, którzy w dniu 8 czerwca 2014 roku o godzinie 23:45 w Nowym Targu na ul. Waksmundzkiej w rejonie sklepu Trzciński podjęli interwencję wobec głośno zachowujących się nietrzeźwych osób. Najbardziej agresywnym okazał się 29 letni mieszkaniec Nowego Targu, który w trakcie interwencji używał słów wulgarnych wobec interweniujących policjantów, jak również w trakcie próby zatrzymania 29 latka szarpał za mundur i dwukrotnie uderzył jednego z funkcjonariuszy. W trakcie zatrzymywania najbardziej agresywnego mężczyzny zaczął on krzyczeć i wzywać pomocy gdzie po chwili zjawiło się dwóch mężczyzny. Podjęli oni próbę uwolnienia swojego kolegi szarpiąc za mundury i odpychając interweniujących policjantów. W trakcie trwania interwencji policjanci zatrzymali całą interweniującą się trójkę mężczyzn.

Zatrzymanymi okazali się dwaj bracia w wieku 29 i 27 lat mieszkańcy Nowego Targu oraz ich 40 letni kolega mieszkaniec Krzeszowic. Wszyscy trzej mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratury.