Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 02 sierpnia br. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 02 sierpnia br.

2 sierpnia 2016
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2

Wybuch butli z gazem

Do zdarzenia doszło w dniu 29 lipca 2016 roku przed godziną 10:00 w Kluszkowcach. W domu jednorodzinnym z nieustalonych przyczyn nastąpił wybuch ulatniającego się gazu z butli gazowej w wyniku czego na miejscu śmierć poniósł 79 letni mieszkaniec Kluszkowiec, natomiast jego 70 letnia żona w stanie ciężkim została zabrana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Krakowie.

Odnalezienie 78-latka

W piątek 29 lipca rabczańscy policjanci odnaleźli 78 latka, który poszukiwany był od wtorku.

Policjanci z Komisariatu Policji w Rabce Zdroju oraz Nieetatowa Grupa Poszukiwawcza z Nowego Targu prowadzili poszukiwania zaginionego 78 letniego mieszkańca Rabki Zdrój. Zaginiony wyszedł we wtorek 26 lipca br. na grzyby i do wieczora nie wrócił. Zaalarmowani policjanci oraz Grupa Podhalańska GOPR wspólnie ze strażakami ochotnikami z okolicznych miejscowości i rodziną rozpoczęli poszukiwania z zaginionym. W drugim dniu poszukiwań do służb poszukujących dołączyły również osoby z Myślenickiej Grupy Poszukiwawczo Ratunkowej. Trzeciego dnia poszukiwań udało się szczęśliwie odnaleźć zaginionego, całego z lekką kontuzją nogi uniemożliwiającą chodzenie, jednak mocno wychłodzonego. Natychmiast został wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia ratunkowego który przewiózł 78 latka do szpitala.

W działaniach poszukiwawczych brali udział policjanci, ratownicy GP GOPR, strażacy ochotnicy oraz 12 osobowa grupa z Myślenic.