Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 05 sierpnia br. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 05 sierpnia br.

5 sierpnia 2016
Zdjęcie 1


Pijany przyjechał po karetkę

Nowotarscy policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, mieszkańca Bańskiej Wyżnej, który kierował samochodem będąc pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło w dniu 5 sierpnia 2016 roku przed godziną pierwszą w nocy. 41 latek zadzwonił na dyspozytornie i wezwał karetkę do nieprzytomnego ojca. Po przybyciu na miejsce załoga karetki nie mogła odnaleźć adresu i zgłaszający wyjechał po karetkę swoim samochodem. Po dotarciu pod dom zgłaszający zaczął być arogancki i wulgarny w stosunku do załogi karetki. Na domiar złego wezwanie okazało się bezzasadne, gdyż ojciec zgłaszającego, który miał być nieprzytomny oglądał telewizję. W związku z tym iż zgłaszający znajdował się pod wpływem alkoholu na miejsce został wezwany patrol policji. Na miejscu policjanci przebadali 41 letniego mieszkańca Bańskiej Wyżnej, który w wydychanym powietrzu miał 1,9 promila alkoholu.

Kierowcy oprócz utraty prawa jazdy grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych za bezpodstawne wezwanie karetki.