Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 17 maja br. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 17 maja br.

17 maja 2018
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2

Nowotarscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży roweru.

W dniu 16 maja br. nowotarscy policjanci zatrzymali  44-letniego sprawcę kradzieży roweru marki Romet. Rower odnaleziono na jednej z posesji w Skawie. Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w dniu 9 maja br. około godziny 17:00 w jednym ze sklepów w Nowym Targu. 12-letnia córka właścicielki, mieszkanki  Nowego Targu  pojechała na zakupy, a rower  zostawiła w holu sklepu. Kiedy wróciła z zakupami roweru już nie było. Policjanci z Wydziału do walki  z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu,  na podstawie nagrania z monitoringu szybko ustalili sprawcę kradzieży. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec  Skawy. W dniu 11 maja rower został odzyskany, a następnie  przekazany szczęśliwej  właścicielce.

Mężczyzna  został zatrzymany i w dniu 16 maja usłyszał zarzut kradzieży roweru marki Romet o wartości 2300 zł, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu odzyskali skradzionego psa.

Do zdarzenia doszło w dniu 21 grudnia 2017 roku w miejscowości Obidowa.  Właścicielka psa rasy York, jak każdego dnia rano wypuściła swojego pupila na podwórko i pojechała do pracy. Pies zawsze wracał do domu wołany przez członków rodziny na umówiony sygnał, jednak tego dnia już nie wrócił. Właścicielka już prawie pogodziła się ze stratą zwierzęcia, kiedy dostała informację, że być może przebywa on na jednej z posesji na terenie gminy Nowy Targ. W dniu 11 maja br. kobieta poinformowała o swojej sytuacji  policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością  Przeciwko Mieniu nowotarskiej komendy  i jeszcze tego samego dnia  odzyskała pupila.  Sprawcą kradzieży okazał się 21-letni mężczyzna, mieszkaniec  gminy Nowy Targ, który usłyszał zarzut kradzieży.

Podejrzany  przyznał się do zarzucanego mu czynu z art. 278&1 k.k.- za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.