Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 22 marca br. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 22 marca br.

22 marca 2018
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2

Policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju ujawnili nielegalny pobór energii elektrycznej.

Policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju ujawnili wczoraj w jednym z budynków mieszkalnych nielegalne podłączenie do skrzynki ze złączem pomiarowym. Właściciel lokalu odpowie przed sądem za kradzież z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, którego wysokość może wynieść do kilku tysięcy złotych.

20 marca rabczańscy funkcjonariusze w Skawie w trakcie czynności służbowych w jednym z budynków mieszkalnych ujawnili kradzież energii elektrycznej. W lokalu zastali nietrzeźwego właściciela, który oglądał telewizję, dogrzewał się grzejnikiem elektrycznym pomimo braku układu pomiarowego. W toku oględzin mundurowi ustalili, że amatorskie przyłącze poprowadzone było ze skrzynki ze złączem pomiarowym na sąsiedniej posesji. Zanim jednak  mężczyzna podłączył przewód elektrycznego zniszczył zabezpieczenie i dokonał włamania do skrzynki. Kradzionym prądem zasilane były wszystkie urządzenia elektryczne w mieszkaniu. Na miejscu obecni byli również  kontrolerzy firmy energetycznej, a także pogotowia energetycznego, którzy zdemontowali nielegalne przyłącze, zabezpieczyli i zaplombowali oraz sporządzili protokół kontroli układów elektrycznych.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Rabce-Zdroju.  Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór prądu.

Nielegalne przyłącze to nie tylko kradzież prądu. Amatorsko wykonana instalacja stwarza bardzo duże niebezpieczeństwo, często jest przyczyną pożarów, bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób postronnych.