Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 25 - 26.07.2014r. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 25 - 26.07.2014r.

28 lipca 2014
Zdjęcie 1

Hodował konopie w lesie

Funkcjonariusze rabczańskiego komisariatu Policji zatrzymali 25 letniego mieszkańca Rabki Zdrój, który hodował na terenie zagajnika na górze Grzebień konopie indyjskie.

Do zatrzymania doszło w dniu 25 lipca 2014 godzinie 09:25, gdzie policjanci na podstawie informacji, zatrzymali mieszkańca Rabki Zdrój, u którego na działce ujawniono i zabezpieczono uprawę 48 sztuk krzewów konopi indyjskich w wysokości od 40 do 125 cm. Sprawcę zatrzymano do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu.


Zatrzymany za tytoń w samochodzie

Ponad 1000 sztuk papierosów, 46 kilo ciętego tytoniu, 30 sztuk perfum podrobionych marek i 20 litrów alkoholu bez wymaganych znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci nowotarskiej komendy u 42 letniego mieszkańca Nowego Targu.

Policjanci po uzyskaniu informacji, że kierujący samochodem marki Opel może przewozić tytoń w znacznej ilości w dniu 26 lipca 2014 o północy na oś Niwa zatrzymali pojazd, którym kierował mieszkaniec Nowego Targu. Na pojeździe zabezpieczyli jutowe worki oraz skrzynki plastikowe z woreczkami strunowymi z wypełnione tytoniem. Ponadto po przeszukaniu miejsca zamieszkania zatrzymanego ujawniono perfumy oraz alkohol bez wymaganych znaków akcyzy.

Zatrzymanego osadzono w policyjnym areszcie. 42 letniemu mężczyźnie, za tego typu przestępstwo karno-skarbowe grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.


Areszt tymczasowy za rozbój

Nowotarscy policjanci zatrzymali w dniu 26 lipca 2014 roku o godzinie 00:35 w Nowym Targu na Alei Tysiąclecia 25 letniego mieszkańca Nowego Targu, który wspólnie z dwoma nie ustalonymi sprawcami poprzez zadawanie uderzeń, doprowadzili do stanu bezbronności 40 letniego mieszkańca Nowego Targu, a następnie usiłowali dokonać kradzieży wartościowych rzeczy, lecz zamierzonego celu nie osiągnęli z uwagi na ucieczkę pokrzywdzonego.

Pokrzywdzony natychmiast powiadomił Policję. Przybyły na miejsce patrol po uzyskaniu wstępnego rysopisu szybko wytypował jednego ze sprawców. Po krótkiej penetracji miasta sprawca został zatrzymany.

Sprawcę osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury. W dniu dzisiejszym na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Nowym Targu wobec zatrzymanego zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.