Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 30 kwietnia br. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 30 kwietnia br.

30 kwietnia 2018
Zdjęcie 1

Kolejny śmiertelny wypadek w miejscowości Spytkowice.

Do zdarzenia doszło 29 kwietnia br. około godziny 16:00 na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Spytkowice. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wynika, że 27-letni mieszkaniec Wielkiej Wsi kierujący motocyklem marki BMW, jadąc w kierunku miejscowości Rabka-Zdrój potrącił 84-letnią mieszkankę tej miejscowości. Mężczyzna zauważył wchodzącą z lewej strony na jezdnię kobietę, ostrzegł pieszą sygnałem dźwiękowym oraz zjechał do prawej krawędzi jezdni, jednak kobieta przyspieszyła kroku i wtedy doszło do potrącenia.   Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do szpitala. 84-latka zmarła w szpitalu, a  pozostałym osobom uczestniczącym w zdarzeniu nic się nie stało. Kierujący motocyklem mężczyzna był trzeźwy. Postepowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Rabce-Zdroju.

Wypadek śmiertelny w Szczawnicy.

Do zdarzenia doszło w dniu 27 kwietnia br. około godziny 15:00 w miejscowości  Szczawnica.  Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wynika, że kierujący samochodem osobowym Opel Astra  jadąc ulicą św. Krzyża na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad pojazdem,  zjechał z drogi i uderzył w mur posesji, a następnie w słup trakcji elektrycznej.  69-letni mężczyzna, mieszkaniec  Szczawnicy  pomimo reanimacji zmarł. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, a nadzór nad czynnościami sprawował obecny na miejscu prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Krościenku nad Dunajcem.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który spowodował dwie kolizje drogowe w Nowym Targu.

W piątek tj. 27 kwietnia około godziny 15:00 kierujący samochodem osobowym marki BMW  w Nowym Targu na ulicy Sikorskiego na łuku drogi doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Volkswagen Passat, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze jadąc ulicą Szaflarska zauważyli BMW, które brało udział w kolizji drogowej. Pomimo wydanego przez policjantów sygnału do zatrzymania, kierujący pojechał dalej. Mundurowi  natychmiast podjęli pościg za kierującym, który za skrzyżowaniem ulicy Szaflarskiej z Alejami 1000-lecia ponownie doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Nissan. Kierującym okazał się 38-letni mieszkaniec  Nowego Targu, który po przebadaniu miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie.  Mężczyzna stracił prawo jazdy i  został zatrzymany w nowotarskiej komendzie, a następnego dnia przedstawiono mu zarzuty. Tylko za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do 2 lat.