Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn.4 listopada br. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn.4 listopada br.

4 listopada 2016
Zdjęcie 1

Nowotarscy policjanci po raz trzeci zatrzymali sprawców rozbojów i włamań.

Policjanci z Nowego Targu po raz kolejny zatrzymali w dniu 30 października 2016 roku mieszkańca Odrowąża, który wspólnie z kolegą dokonał rozboju oraz 4 kradzieży z włamaniem do sklepów.

Do zdarzeń doszło w miesiącu październiku 2016 roku na terenie Nowego Targu oraz Czarnego Dunajca. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że sprawcami są dobrze znani policjantom przestępcy, którzy już dwukrotnie byli zatrzymywani w ostatnim okresie czasu za włamania i kradzieże. W trakcie przesłuchania 22-latek z Odrowąża przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz złożył obszerne wyjaśnienia. W popełnianiu tych przestępstw pomagał mu 23-latek z Bielanki. Ponadto w trakcie przesłuchań ustalono, że obydwaj zatrzymani w dniu 30 października 2016 roku dokonali rozboju na 9-letnim mieszkańcu Nowego Targu zabierając mu 15 złotych. Natomiast rozboju z 1 listopada na starszej kobiecie w przejściu podziemnym dokonał zatrzymany w dniu 2 listopada 2016 roku, 23-letni mieszkaniec Bielanki. Obydwaj sprawcy od 13 sierpnia 2016 roku do chwili obecnej na terenie powiatu nowotarskiego dokonali 18 czynów przestępczych.

W związku z powyższym Sąd Rejonowy w Nowym Targu przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec zatrzymanych areszt tymczasowy na okres 2 miesięcy.