Weekendowy Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Weekendowy Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu

23 grudnia 2013
Zdjęcie 1

W dniu 21.12.2013 roku o godz 18:30 w Rabce Zdrój kierujący pojazdem m-ki VW Polo 21 letni mieszkaniec Chabówki na DK 28 w Rabce Zdroju jadąc w kierunku Skomielnej Białej na skutek nadmiernej prędkości zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka ciągnikiem siodłowym m-ki Scania z naczepą m-ki Schmitz kierowanym przez 36 letniego mieszkańca Wilkowisk. W wyniku zdarzenia kierujący VW doznał obrażeń ciała powyżej dni 7, nieprzytomny został zabrany do szpitala w Nowym Targu, kierowca samochodu ciężarowego przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,00 promila.

W dniu 22.12.2013 roku o godz 11:30 w Nowym Targu kierujący samochodem marki Renault mieszkaniec Poronina, na parkingu podczas manewru cofania potrącił pieszą idąca chodnikiem 72 letnią mieszkankę Krakowa. Na skutek tego zdarzenia pokrzywdzona doznała ciężkich obrażeń ciała w postaci złamania kości udowej lewej nogi.

W dniu 19.12.2013 roku o godz 22:00 zawiadomił mieszkaniec Szczawnicy, że po uprzednim wyważeniu i rozbiciu podwójnej szyby w drzwiach pomieszczenia budki parkingowej w Szczawnicy nieznany sprawca dostał się do jej wnętrza skąd skradł agregat prądotwórczy, butlę gazową 11 kg koloru niebieskiego z pomarańczowym przewodem i reduktorem, kuchenkę gazową 4 palnikową koloru białego oraz lampkę biurową koloru niebieskiego, w wyniku czego poniósł stratę, w wysokości 800 złotych. W wyniku podjętych czynności przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Krościenku n/D w dniu 22.12.2013 roku około godz 14:00 zatrzymano sprawcę włamania, 36 letniego mieszkańca Krościenka, którego osadzony w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratury.

W dniu 22.12.1013 roku o godz 18:10 w Nowym Targu policjanci zatrzymali mieszkańca Nowego Targu , który posiadał w swoim samochodzie marki Opel, środki odurzające w postaci suszu roślinnego koloru zielonego o wadze 1,2 grama. Sprawcę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratury.