Weekendowy Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Weekendowy Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu

19 maja 2014
Zdjęcie 1
Kolejny napad z użyciem noża w Rabce Zdrój

W dniu 18 maja 2014 roku o godzinie 21:15 w Rabce Zdrój na ul. Piłsudskiego w rejonie tzw. Manhatan-u, 29 letni mieszkaniec Rabki Zdrój poinformował telefonicznie Komisariat Policji, że został napadnięty przez młodego mężczyznę, który zadając cios nożem w okolice brzucha usiłował spowodować ciężki uszczerbek na zdrowiu lecz zamierzonego celu nie osiągnął gdyż trafił nożem kuchennym w pasek od spodni i tylko lekko zranił pokrzywdzonego w brzuch. Pomiędzy nimi wywiązała się szamotanina, w trakcie której napastnik dokonał przy użyciu noża ran ciętych w okolicy lewej łydki oraz ran ciętych pleców. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze komisariatu w Rabce Zdrój dokonali zatrzymania 16 letniego mieszkańca Rabki Zdrój, który był ponadto poszukiwany celem zatrzymania i doprowadzenia do Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Nowym Sączu skąd samowolnie oddalił się.

Materiały zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego, który podejmie decyzję wobec nieletniego sprawcy czynu karalnego.


W dniu 16 maja 2014 roku o godzinie 22:10 w Bańskiej Niżnej funkcjonariusze nowotarskiej komendy dokonali zatrzymania mieszkańca Bańskiej Niżnej, który kierował samochodem marki Opel Astra będąc w stanie nietrzeźwości 1.40 i 1.35 promila.


W dniu 17 maja 2014 roku o godzinie 19:40 w Nowym Targu na ul. Ludźmierskiej kierujący samochodem VW Polo mieszkaniec Ludźmierza będąc w stanie nietrzeźwym 2,70 i 2,45 promila na parkingu przed Centrum Handlowym Stopiak dokonał uszkodzenia samochodu Skoda należącym do mieszkańca Nowego Sącza.


W dniu 18 maja 2014 roku o godzinie 19:30 w Ludźmierzu na ul. Jana Pawła II funkcjonariusze nowotarskiej komendy dokonali zatrzymania mieszkańca Ludźmierza, który kierował samochodem marki Audi A4 będąc w stanie nietrzeźwości 1.90 i 1.85 promila. Ponadto prowadził pojazd pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu. Kierującego zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury.


W dniu 19 maja 2014 roku o godzinie 00::50 w Nowym Targu na al. Tysiąclecia funkcjonariusze nowotarskiej komendy dokonali zatrzymania mieszkańca Nowego Targu, który kierował samochodem marki VW Sharan będąc w stanie nietrzeźwości 1.40 i 1.42 promila.