Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu | Informacje | Wiadomości

Strona główna

Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu

7 grudnia 2015
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

Nocne szaleństwo BMW.

Uszkodzony betonowy słup, płot oraz samochód marki Seat to wynik nocnego szaleństwa 30-letniego kierowcy BMW mieszkańca Odrowąża.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę, gdzie kierujący samochodem marki BMW 30-letni mieszkaniec Odrowąża jadąc ulicą Ludźmierską stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg uderzył w betonowy słup, a następnie w ogrodzenie. Przy okazji uszkodził również zaparkowany na posesji samochód marki Seat. Kierowca został przebadany przez policjantów na zawartość alkoholu i jak się okazało miał prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu w wyniku którego zostały mu zatrzymane prawo jazdy.

Przypominamy, że od chwili wejścia nowych przepisów za jazdę na podwójnym gazie grozi do 3 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych.


Poszukiwania 10 latka w Piekielniku.

Z soboty na niedzielę policjanci, ratownicy GOPR oraz strażacy poszukiwali 10-latka z Piekielnika, który oddalił się z domu nie mówiąc nic nikomu.

W sobotę 5 grudnia 2015 roku o godzinie 22:30 policjanci z Czarnego Dunajca zostali zaalarmowani, że o godzinie 13:00 w Piekielniku 10-letni chłopiec wyszedł z domu i do niego nie powrócił. Rodzina rozpoczęła poszukiwania na własną rękę. Częściowo odtworzyli miejsca, w który zaginiony przebywał jednak ślad się po nim urwał. Dopiero po godzinie 22 w nocy zdecydowali się zgłosić zaginięcie. Od razu zostały postawione na nogi wszystkie służby ratunkowe z uwagi na obawę szybkiego wychłodzenia organizmu dziecka. Do poszukiwań oprócz policjantów z Czarnego Dunajca, grupy poszukiwawczej z Nowego Targu oraz policjanta z psem tropiącym, włączyli się również ratownicy z Grupy Podhalańskiej GOPR oraz strażacy z Piekielnika i Czarnego Dunajca. O godzinie 00:30 ojciec chłopca poinformował telefonicznie, że chłopca udało się odnaleźć całego i zdrowego. Jak się okazało znajdował się on w samochodzie-karoserii przykrytej folią na terenie posesji. Chłopiec był lekko wyziębiony i przestraszony, a po badaniach został przekazany rodzinie pod opiekę.


Ucieczka nietrzeźwego za kierownicą.

Policjanci z Jabłonki zatrzymali 21-letniego mieszkańca Lipnicy Wielkiej, który nie zatrzymał się do kontroli i podjął próbę ucieczki będąc w stanie nietrzeźwym.

W nocy z 4 na 5 grudnia 2015 roku po godzinie 1 w nocy w Jabłonce policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce podjęli próbę zatrzymania samochodu, który włączył się do ruchu wyjeżdżając z drogi gruntowej. Po włączeniu sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący samochodem marki Mitsubishi przyspieszył. Kierowca uciekając zajeżdżał drogę policjantów uniemożliwiając im wyprzedzenie pojazdu. Po kilku kilometrach w miejscowości Lipnica Mała policjanci wyprzedzili uciekający pojazd i zablokowali mu dalszą drogę ucieczki. Gdy policjant opuścił radiowóz kierowca Mitsubishi podjął manewr cofania. W tym momencie aby uniemożliwić oddalenie się pojazdu, policjant przy użyciu pałki służbowej wybił boczną szybę kierowcy, powodując zatrzymanie pojazdu. Jak się okazało powodem ucieczki kierującego był stan nietrzeźwości. Po badaniu kierujący w wydychanym powietrzu miał 2,10 promila. W rozmowie 21-latek przyznał, że był już wcześniej karany za jazdę pod wpływem alkoholu i podjął próbę ucieczki aby uniknąć zatrzymania.

Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 10 tysięcy złotych.