Weekendowy Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu | Informacje | Wiadomości

Strona główna

Weekendowy Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu

7 marca 2016
Zdjęcie 1

Zatrzymano sprawców uszkodzenia auta w Bańskiej Wyżnej

Nowotarscy policjanci dokonali zatrzymania 22-letniego mieszkańca Maruszyny oraz 19-letniego mieszkańca Skrzypnego, który dokonali uszkodzenia samochodu marki Renault.

Do zdarzenia doszło w dniu 5 marca 2016 roku o godzinie 5 rano w Bańskiej Wyżnej. Dwóch młodych mężczyzn w wieku 19 i 22 lat wracając z dyskoteki na poboczu drogi zauważyli samochód marki Renault, którym porusza się ich kolega, a z którym mają zatarg. Po zatrzymaniu samochodu dokonali uszkodzenia pojazdu skacząc i kopiąc po nim. Wartość uszkodzeń właścicielka pojazdu wyceniła na ponad 4000 złotych. W trakcie czynności policjanci ustalili sprawców zdarzenia. Okazali się nimi 22-letni mieszkaniec Maruszyny oraz 19-letni mieszkaniec Skrzypnego. W trakcie przesłuchania zatrzymani złożyli obszerne wyjaśnienia, a po przedstawieniu zarzutów przyznali się do zarzucanych im czynów.

W związku z powyższym sprawcy zobowiązali się naprawić uszkodzony pojazd, a dodatkowo nałożona została na nich kara grzywny w wysokości po 2000 złotych.


Wypadek na torach

W dniu 4 marca 2016 roku o godzinie 13:20 w Szaflarach, na przejeździe kolejowo-drogowym z sygnalizacją świetlną i dźwiękową, 51-letni maszynista drezyny PKP w Nowym Sączu jadąc z Zakopanego w kierunku Nowego Targu potrącił 61-letniego mieszkańca Szaflar, który wbiegł na przejazd. Pieszy w wyniku odniesionych obrażeń i pomimo akcji reanimacyjnej zmarł na miejscu.


Śmiertelne potrącenie w Ratułowie

Do zdarzenia doszło w dniu 4 marca 2016 roku o godzinie 16:30 na podwórku posesji. Kierujący samochodem marki VW Transporter 50-letni mieszkaniec Ratułowa cofając nie zachował należytej ostrożności i potrącił 87-letnią mieszkankę oraz 67-letniego mieszkańca Ratułowa. W wyniku zdarzenia 67-latek doznał lekkich obrażeń ciała, natomiast 87-latka w wyniku odniesionych obrażeń zmarła w szpitalu.


Zaginiona 16 latka odnaleziona cała i zdrowa

Z soboty na niedzielę ponad 40 policjantów poszukiwało zaginionej 16-latki, która uciekła z domu do swojego chłopaka w Bydgoszczy.

W sobotę 5 marca 2016 roku około godziny 19:00 nowotarscy policjanci zostali zaalarmowani, że o godzinie 12:00 w Nowym Targu 16-letnia córka zgłaszającej opuściła miejsce zamieszkania i oddaliła się w nieznanym kierunku. Rodzina rozpoczęła poszukiwania na własną rękę próbując nawiązać kontakt z zaginioną oraz nawiązując kontakt z jej znajomymi. Postanowili jednak powiadomić policję. Zaalarmowani policjanci od razu zajęli się sprawą. Poszukiwania były utrudnione, gdyż nie było żadnego punktu zaczepienia. Dokonano sprawdzeń wszystkich miejsc oraz pustostanów, gdzie mogłaby przebywać poszukiwana, jednak bez efektów. Mając rysopis oraz informacje od rodziny, że zaginiona wzięła z sobą walizkę, policjanci prowadzili poszukiwania również pod kątem wyjazdu 16-latki z Nowego Targu. Dokonano również sprawdzenia dworców PKS, PKP oraz przystanków jak i postojów taksówek. Poszukiwano wśród znajomych, którzy mogą mieszkać poza Nowym Targiem. W trakcie przeglądania profili osób znajdujących się w grupie znajomych 16-latki na jednym z portali społecznościowych ustalono, że zaginiona wyjechała do Bydgoszczy do swojego chłopaka. Od razu skierowany został tam patrol bydgoskiej policji, który odnalazł zaginioną całą i zdrową. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności i powiadomieniu rodziny nieletnia została przekazana do Pogotowia Opiekuńczego w Bydgoszczy.